31.05.2017 / Mobile
 

Aplikacja Onetu - choć bardzo dobra - ma wady

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
 

Aplikacja Onetu została nagrodzona w konkursie organizowanym przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Mediów Informacyjnych INMA. Zwyciężyła w kategorii Best Use of Mobile, według specjalistów - zasłużenie. Aplikacja jest intuicyjna, użyteczna i dobrze zaprojektowana, ale... nie wolna od niedoskonałości. 

- Aplikacja Onetu wzmacnia obietnice naszej marki – mimo, że wprowadza innowacyjne rozwiązania jest łatwa w obsłudze, intuicyjna, oferuje bogaty dostęp do wiadomości i serwisów. Onet już dzisiaj jest najpopularniejszym polskim serwisem na urządzeniach mobilnych, wierzę, że sukces naszej aplikacji umocni tę pozycję -  mówi Aleksander Kutela, CEO Onet.pl.

Trudno z tym polemizować. Onet.pl to największy polski serwis horyzontalny i jego flagowa aplikacja nie mogła zawodzić oczekiwań związanych z tą pozycją. Wszystko jest więc na najwyższym (lub prawie najwyższym poziomie), począwszy od designu, który zgodnie z najnowszymi trendami jest minimalistyczny i wyważony, po nawigację - intuicyjną i przemyślaną. Ale wszystko to standard. Nowością, która sprawia, że nowa aplikacja Onetu wyróżnia się w tłumie jest funkcjonalność pozwalająca na odsłuchiwanie artykułów. Choć specjaliści mają różne opinie na temat jej wdrożenia - trudno im zaprzeczyć, że jest to funkcja potrzebna i użyteczna. 

- Czytanie jest płynne i naturalne. Nie mamy wrażenia, że słyszymy syntezator mowy. Onet dba w ten sposób o dostępność treści – moim zdaniem robi to bardzo dobrze i podnosi poprzeczkę konkurencji - ocenia Natan Jabłoński, Art Director, agencja KAMIKAZE. 

Robert Sosnowski, dyrektor zarządzający, Biuro Podróży Reklamy nie do końca się jednak zgadza: - To super funkcjonalność. Jednak do samej realizacji mam małe zastrzeżenia. Syntezator mowy czyta teksty dobrze jak na syntezator, ale…  taki sztuczny głos, w którym nie zawsze poprawnie zastosowana jest intonacja, mylone końcówki e-ę i a-ą, nieperfekcyjnie przeprowadzona interpunkcja - po kilku minutach odbiór może być dla usera męczący.

Poważniejszym problemem - według  Igora Pietrzaka, Art & UX Director z agencji IMAGINE jest jednak automatyczne odtwarzanie filmów. Dla użytkowników to nie tylko irytujące, ale potencjalnie niebezpieczne. 

- Czuję się bardzo niekomfortowo w związku z faktem, że to nie ja decyduję o tym, który film oglądam. Dobrym przykładem w tej dziedzinie jest aplikacja The New York Times, w której użytkownik nie tylko sam decyduje, który film chce uruchomić, ale też widzi informację o całkowitej jego długości. Jeśli jesteśmy w podróży i korzystamy z danych pakietowych lub roamingu, to informacja ta jest bardzo istotna - mówi Pietrzak 

Niemniej, aplikacja Onetu to z pewnością produkt zasługujący na wyróżnienie pod kątem funkcjonalności, designu i użyteczności.

 

Źródło: Interaktywnie.com

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ SZCZEGÓŁOWĄ OPINIĘ

EKSPERT
KOMENTARZ
62788_natan_jablonski_kamikaze.png

Natan Jabłoński, Art Director, agencja KAMIKAZE:

Na tle konkurencji aplikacja Onetu wypada naprawdę dobrze. Na taki sukces składa się wiele czynników, takich jak: szybkość działania, płynne animacje i dobrze przemyślana nawigację.

 

Igor Pietrzak

Igor Pietrzak, Art & UX Director, agencja IMAGINE:

Funkcja automatycznego odtwarzania się filmów sprawia, że z aplikacji komfortowo będą mogli korzystać jedynie użytkownicy podłączeni do WiFi lub posiadający duży pakiet danych. 

62791_zdjecie-joanna_michalska_verseo.jpg

Joanna Michalska,  specjalista ds. pozycjonowania w Verseo:

Estetyce aplikacji nie można niczego zarzucić: przyjemna dla oka czcionka, neutralna kolorystyka z dodatkiem firmowej żółci Onetu, relatywnie niewielka ilość reklam.

 Robert Sosnowski (fot. Biuro Podróży Reklamy)

Robert Sosnowski, dyrektor zarządzający, Biuro Podróży Reklamy:

Odnośnie funkcjonalności i UX w klasycznym zakresie nie spodobało mi się kiedy kilka razy aplikacja wyrzuciła mnie do webowych artykułów. Ale to z łatwością można poprawić dostarczając więcej kontentu do samej apki. 

62792_gawlas.jpg

Damian Gawlas, Senior UX Designer, agencja Social Media London Style:

Jest schludnie i minimalistycznie, najważniejsze, żeby twórcy nie spoczęli na laurach i rozwijali aplikację, bo wiele rzeczy można jeszcze usprawnić i dodać.

Przejdź na kolejne strony artykułu:
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: aplikacje mobilne, onet.pl, ux


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • Digital We Digital We

  Wdrożenia, doradztwo, strategia, audyty, szkolenia, badania - internet i mobile. - serwisy i aplikacje internetowe...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • Tomasz Bonek Marta Smaga Sp. z o.o. Tomasz Bonek Marta Smaga Sp. z o.o.

  Kompleksowo realizujemy projekty internetowe - od strategii, poprzez wdrożenie witryny, do pozyskiwania...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (1)
enriusss
1. enriusss, 83.30.156.*, 31.05.2017 / 12:04
Dobrze prawi Pan Igor Pietrzak!
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Digital We
ASPER SOFTWARE HOUSE
6ix
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.