5.06.2017 / Mobile
 

Nowa aplikacja Wyborczej nie przypadła do gustu użytkownikom. Co sądzą o niej eksperci?

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
 

Aktualizacja aplikacji Wyborczej zadebiutowała przed kilkoma dniami, ale w pierwszej ocenie użytkowników jest co najwyżej średnio. Artykuły są nieczytelne, a nawigacja jest niewygodna i mało intuicyjna - narzekają w komentarzach. Rzadko jednak zdarza się, by jakiekolwiek zmiany interfejsu oceniali od razu na plus. Czy aplikacja faktycznie Wyborczej zasługuje na taką krytykę?

Na pewno daleko jej do rozwiązania, za które w zeszłym tygodniu Onet otrzymał nagrodę INMA Global Media Award 2017 (czytaj: więcej), choć na pierwszy rzut oka niczego jej nie brakuje. Wyborcza zdecydowała się na klasyczny design, spójny z tym, co znamy z serwisu Wyborcza.pl, a ponadto zastosowała rozwiązanie, które wyróżniało propozycję konkurencji. Tak samo jak Onet, Agora zdecydowała się bowiem wdrożyć funkcję osłuchu artykułów, który - choć jego jakość nie wszystkim pewnie przypadnie do gustu - jest po prostu wartością dodaną. 

Na dodatek, co silnie podkreśla wydawca, nowa aplikacja ma pozwolić na zaawansowaną personalizację, dzięki wykorzystaniu Big Data. Wyselekcjonowane treści można gromadzić w specjalnym dziale Moja Wyborcza, gdzie użytkownik samodzielnie ustawia ich priorytety. Jest jeszcze schowek, który umożliwia "odkładanie" artykułów na później i czytanie ich offline. Co ciekawe, na brak takiej możliwości narzekają też użytkownicy, podobnie jak na postać, w której otrzymują dostęp do papierowego wydania. PDF jest - ich zdaniem - nieczytelny na mniejszych ekranach. 

Czy opinia specjalistów jest podobnie niepochlebna? Nie do końca. Specjaliści przyznają, że nowa propozycja Agory to może i żaden majstersztyk, ale wygląda i funkcjonuje co najmniej przyzwoicie. Fakt, brakuje jej może czegoś wyjątkowego, co sprawiłoby, że korzysta się z niej z przyjemnością, ale nie ma też niczego, co wydanie przeszkadza, a to już duży plus. Na co więc narzekają? Zwykle na meritum - zajawki pod artykułami, zamiast rozwijać zagadnienie, proponując inne teksty na podobne tematy, podsuwają po prostu kolejne teksty Wyborczej. Nie do końca o to chodzi zwykle czytelnikom, którzy - zwłaszcza w przypadku serwisów premium - szukają wartościowych treści, a nie po prostu treści.

No i najważniejsze - aktualność. Wyborcza - jako dziennik - nie powinna pozwalać sobie na to, by w aplikacji prezentowane były wczorajsze informacje. A tak właśnie było w momencie jej oceniania. Być może to błąd, który już nie występuje, ale na pewno jeden z poważniejszych. 

 

Źródło: Interaktywnie.com

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ SZCZEGÓŁOWĄ OPINIĘ

EKSPERT
KOMENTARZ
Robert Sosnowski (fot. Biuro Podróży Reklamy)

Robert Sosnowski, dyrektor zarządzający agencji Biuro Podróży Reklamy:

Design tej zajawki nie bardzo mi odpowiada i wyraźnie odstaje od reszty UX-owo i graficznie. Warto zwrócić uwagę na brak możliwości komentowania – to trochę zaskakujące w serwisie, w którym komentowanie nadal jest żywe...

62827_zdj-19cie-joanna_michalska_verseo.jpg


Joanna Michalska, specjalista ds. pozycjonowanie w Verseo:

Aplikacji o charakterze informacyjnym można wiele rzeczy wybaczyć, ale nie brak aktualnych informacji. W ciągu dnia problem znika, ale lektura świeżych informacji przy śniadaniu może być problemem...

 

62829_piotr_krauschar_partner_zarzadzajacy_faceaddicted.jpg

Piotr Krauschar - właściciel i prezes agencji faceADDICTED. 

To, co mnie dziwi, to fakt, że na razie wizualnie mamy do czynienia z ubogim krewnym aplikacji Gazeta.pl, należącej do tego samego wydawcy.

Przejdź na kolejne strony artykułu:
1 | 2 | 3 | 4 |

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: Wyborcza.pl, aplikacje mobilne, mobile, onet


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • AdROI AdROI

  AdROI jest niezależną agencją marketingową skoncentrowaną na projektowaniu i realizacji wielokanałowych...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • Digital We Digital We

  Wdrożenia, doradztwo, strategia, audyty, szkolenia, badania - internet i mobile. - serwisy i aplikacje internetowe...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Naszym Klientom od 2007 roku zapewniamy kompleksową obsługę social media dla marki lub firmy. Oferujemy skuteczne...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
ASPER SOFTWARE HOUSE
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.