27.02.2017 / Usability / Oceny serwisów
 

Nowy Empik jest czytelniejszy, prostszy i bardziej przejrzysty. Tak jak Amazon

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
 

Nowa strona Empiku ruszy dopiero w marcu, ale eksperci oceniający wersję beta specjalnie dla Interaktywnie.com już teraz nie mają wątpliwości, że zmiana wyjdzie firmie na dobre. Wzorce czerpie bowiem od najlepszych.

Beta.empik.com wygląda niemal jak Amazon i - ze względu na pozycję giganta, znanego z dbałości o doświadczenie użytkownika - trudno uznać to za zarzut. Nowy Empik będzie prosty i czytelny; proces zakupowy - krótszy i mniej chaotyczny, zdjęcia większe i zachęcające do przyjrzenia się produktom z bliska, a wszystko to w ciekawej i miłej dla oka formie. 

- Zmiany objęły  architekturę informacji i taksonomię - mówi Piotr Chojnacki z Artegence. - Uproszczenie nawigacji i odchudzenie kategorii produktowych z pewnością poprawiło czytelność strony. Wyeksponowane, większe zdjęcia produktów przyciągają uwagę i zachęcają do eksploracji. Zróżnicowany grid sprawia, że przeglądając stronę nie mamy wrażenia monotonni i nudy, poszczególne sekcje, pomimo iż zawierają content tego samego typu, są dość wyraziście oddzielone. 

- Ważna jest także zmiana nawigacji - przepełnione etykietami kategorii górne menu zostało zastąpione jednym elementem „Wszystkie kategorie” - dodaje Natalia Kumkowska z Symetrii - Takie rozwiązanie sprawia, że cała strona jest lżejsza i bardziej czytelna dla użytkowników. Uzyskane dzięki temu miejsce wykorzystano na promowanie karty rabatowej, co  zapewne ma biznesowe znaczenie. 

Aleksander Tryzna, który zasadniczo zgadza się z pochwałami i dostrzega konieczność odświeżenia serwisu, ma jednak kilka zastrzeżeń co do jego wykonania: - Nie do końca zrozumiałe dla mnie jest wyciemnienie pozostałej części serwisu po rozwinięciu menu. Zaburza rytm nawigacji, w natłoku pojawiania się elementów dodatkowe operacje w tle są niekorzystne (...) Trochę drażni brak podpowiedzi i dynamicznego sortowania wyników w pop-up'ie "sprawdź dostępność". Taka funkcjonalność ułatwiłaby znalezienie placówki stacjonarnej. 

A taka funkcjonalność bardzo się przyda zważywszy na obraną strategię Empiku, dla którego zmiana layoutu to tylko część transformacji. Empik zamierza bowiem konsekwentnie wdrażać podejście omnichannel, które ma łączyć kanały offline i online w jedno, spójne doświadczenie użytkownika. 

Źródło: Interaktywnie.com

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ SZCZEGÓŁOWĄ OPINIĘ

EKSPERT
KOMENTARZ
61937_chojnacki.jpg

Piotr Chojnacki, UX & research director w Artegence:

Mam nadzieję, że właściciel serwisu będzie kontynuował ten kierunek zmian w obszarze customer experience i uproszczenia procesów – na przykład ujednolicenia procesu zakupowego dla produktów fizycznych i cyfrowych.

61938_kumkowska.jpg

Natalia Kumkowska, UX Specialist, Symetria:

W stosunku do poprzedniej wersji, nowa odsłona Empik.com jest bardziej czytelna i uporządkowana, co wpływa na pozytywne doświadczenie użytkownika. No i w końcu Empik doczekał się wersji RWD!

61939_tryzna-aleksander-imagine.jpg

Aleksander Tryzna, Account Manager, agencja IMAGINE:

Odświeżenie serwisu na pewno nie zaszkodzi, patrząc na obecną wersję widać archaiczność designu i podejścia do nawigacji. Nowy empik wygląda i ogląda się lepiej, zmiany oceniam pozytywnie, na "czwórkę" w skali szkolnej.

Robert Sosnowski (fot. Biuro Podróży Reklamy)

Robert Sosnowski, dyrektor zarządzający, Biuro Podróży reklamy:

Nowa siatka jest czystsza, przyjemniejsza. Dużo czerpie z amerykańskich wzorców, takich jak: Ebay, Amazon czy AirBnB. I chyba dobrze. 

Przejdź na kolejne strony artykułu:
1 | 2 | 3 | 4 | 5 |

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: Design, amazon, empik, projektowanie stron www, ux


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • OSOM STUDIO OSOM STUDIO

  Jesteśmy agencją interaktywną, której pasja i doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań mobilnych i internetowych,...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • ASPER SOFTWARE HOUSE ASPER SOFTWARE HOUSE

  ASPER SOFTWARE HOUSE z Warszawy to osiem lat doświadczenia i dziesiątki zadowolonych Klientów. W naszej pracy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • Digital We Digital We

  Wdrożenia, doradztwo, strategia, audyty, szkolenia, badania - internet i mobile. - serwisy i aplikacje internetowe...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (1)
alex
1. alex, 83.30.244.*, 23.03.2017 / 20:04
Nie wiem kto to wymyślił ale jest gorzej. Dużo gorzej. Mniejsza przejrzystość, utrudnione "wyszukanie poprzez link" autora, zniknęły poprzednie domyślne.Nowy layout to dramat i tyle.Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
ASPER SOFTWARE HOUSE
Digital We
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.