16.12.2013 / Blogi / Domeny

Masz pomysł? Zarezerwuj domenę. Teraz.

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
Maciej Kurek
Dodał: Maciej Kurek
Specjalista ds. marketingu i PR / Grupa Adweb
 

Kto pierwszy, ten lepszy. Ta zasada wyjątkowo często sprawdza się w odniesieniu do biznesu w sieci. W przypadku domen internetowych sprawdza się zawsze.

Każdy projekt internetowy zaczyna się od pomysłu. Dopiero później przychodzi czas na dopracowanie szczegółów - dyskusje, burze mózgów, a czasem „test mamy”, zalecany przez Richarda Bransona. W międzyczasie pojawia się domena internetowa i pierwsza wersja strony.

Czy to właściwa kolejność? Nie. Dobitnie pokazała to jedna z firm domenowych w filmie reklamowym przygotowanym na finały Super Bowl.

Zarejestrowanie domeny internetowej powinno być pierwszą czynnością po tym, jak pomysł na serwis lub usługę pojawi się w głowie. System DNS jest nieubłagany. W internecie nie może być dwóch identycznych domen, a większość rejestrów działa według zasady, przytoczonej na początku tekstu. Prawo do domeny ma ten abonent, który zarejestrował ją pierwszy.

A co z wyborem najlepszej nazwy serwisu, sprawdzaniem różnych wersji i przedyskutowaniu ich ze znajomymi? Nic nie stoi na przeszkodzie, by zarezerwować kilka domen i dopiero później wybrać tą najlepszą. W przypadku polskiej końcówki nowy adres jest rezerwowany na dwa tygodnie. Przez ten czas nazwa nie może zostać zarejestrowana przez innego abonenta.

Po zakończeniu burzy mózgów i podjęciu decyzji wystarczy opłacić wybraną domenę. To właściwa kolejność działań, która pozwoli uniknąć tego typu przykrych niespodzianek:

50630_5-rzeczy---forum-dyskusyjne.jpg
Powiększ obrazek

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: domeny internetowe, start-up


Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Digital We
ASPER SOFTWARE HOUSE
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.