16.06.2016 / Agencje interaktywne
 

Nie tylko DecoMorreno. Oto kilka marek, które też miały swoje momenty

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
 

W zeszłym tygodniu internet podbiła "książka" DecoMorreno, a na całym zamieszaniu wokół jednego, żartobliwego postu skorzystał mniej lub bardziej cały szereg innych marek - od serwisu Lubieczytac.pl, gdzie wszystko się zaczęło, aż po sieć sklepów "Piotr i Paweł", która - przenosząc kakao do działu z książkami - umiejętnie włączyła się do zabawy.  

- Akcja z Deco Morreno pokazuje, jak bardzo łakniemy spontaniczności i z przyjemnością zdzieramy lukier z oglądanych na co dzień gładkich formatów reklamowych - tłumaczy Sławomir Skowerski z GoldenSubmarine - Liczy się dobry timing, dowcip i autentyczność przekazu.

I nawet jeśli część odbiorców w tę autentyczność powątpiewa, wieść się niesie, co czyni real-time marketing doskonałym narzędziem do budowania świadomości marki i kreowania jest przyjaznego wizerunku w mediach społecznościowych. Aż tyle, czy tylko tyle? Michał Wieczorek z firmy analizujacej ruch w social media potwierdza, że w dniach 8 i 9 czerwca zarówno ruch na facebookowej stronie DecoMorreno, jak i zaangażowanie użytkowników znacząco wzrosło, ale nie powinno to rozpalać zbytnio wyobraźni marek. 

- Reklama tradycyjna nadal dociera do większej liczby ludzi. Szeroko komentowany tweet Oreo (przypomnijmy, podczas Super Bowl w 2013 roku nastąpiła awaria zasilania, która przerwała mecz na 34 minuty) widziało około 100 tysięcy osób, a reklamę Budweisera wyemitowaną w bloku reklamowym podczas tego samego meczu ponad 50 milionów - studzi emocje Wieczorek, który nie ma wątpliwości, że dla większości marek kluczowe znaczenie nadal będą miały zaplanowane kampanie, a nie mniej lub bardziej spontaniczne akcje.

Marki marzą o jednak swoich momentach. Nie mogą ich zaplanować, nie mogą nad nimi zapanować, ale jeśli w odpowiednim czasie zareagują - niewielkim kosztem, mogą wiele zyskać. Tak jak te, o których wspominają nasi eksperci.

Źródło: Interaktywnie.com

KLIKNIJ, BY PRZECZYTAĆ CAŁY KOMENTARZ

EKSPERT
KOMENTARZ
Sławomir Skowerski (fot. Golden Submarine)

Sławomir Skowerski, senior copywriter, GoldenSubmarine:

Świetna była kampania promującą turystykę. Wszystko zaczęło się od pomyłki, jaką zrobił znany raper Snoop Dogg, który, odwiedzając kolumbijską Bogotę, omyłkowo zrobił na Instagramie check in w rumuńskiej… Bogacie. Doskonale na kpiarską uwagę internauty zareagowało także Volvo... (czytaj więcej)

60123_jaroslaw_stolarek_green_parrot.jpg

Jarosław Stolarek, business development director, Green Parrot:

Nie można nie wspomnieć o Snickersie, radzącym Suarezowi „następnym razem jak będziesz głodny, po prostu łap Snickersa - bardziej zaspokajający niż Włoch” i o Lego, które opublikowało własną wersję słynnego oskarowefo selfie Samsunga... (czytaj wiecej).

 

1 | 2 | 3 |
  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Digital We
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.