23.01.2017 / Biznes
 

Hugo Barra odchodzi z Xiaomi

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
 

Hugo Barra, który w 2013 roku odszedł z Google'a, gdzie był odpowiedzialny za rozwój systemu Android, by zostać wiceprezesem Xiaomi Global ogłosił, że w już w następnym miesiącu opuści tę chińską firmę. Zamierza powrócić do Doliny Krzemowej. 

Jak pisze na Facebooku, do jego decyzji przyczyniły się kwestie osobiste - brak przyjaciół i rodziny miał odbić się negatywnie na jego zdrowiu. Jednocześnie zastrzega, że Xiaomi jest w doskonałym miejscu i przypomina, że w momencie gdy dołączał do firmy, była ona zaledwie start-upem z ambicjami. Za czasów Barry wiele z nich udało się spełnić. Xiaomi weszło na rynki w Indiach, Indonezji, Singapurze i Malezji, a ostatnio również Rosji i Polsce. 

Barra był jedną najbardziej rozpoznawalnych osób firmy, która powstała zaledwie trzy lata przed jego dołączeniem. W kwietniu 2010 roku założona została przez ośmiu wspólników, wśród których pierwsze skrzypce grali były prezes Kingsoftu, Lei Jun i Lin Bin, wcześniej odpowiedzialny za projekty mobilne Google w Chinach. Na początku celem firmy była produkcja alternatywnej wersji Androida o nazwie MIUI. Oprogramowanie, wprowadzające funkcjonalności, które w Androidzie miało pojawić się dopiero później, okazało się ogromnym sukcesem. MIUI było łatwe w obsłudze, oferowało usługi w chmurze, dedykowany sklep z aplikacjami, a przede wszystkim było bezpłatne. Do końca 2013 roku pobrało je 30 milionów użytkowników na całym świecie.

Potem przyszedł czas na autorskie smartfony, a firma niemal z miejsca została okrzyknięta "chińskim Apple". Zresztą design jej produktów wyraźnie nawiązywał do pomysłów Johnny'ega Ive'a, co spotykało się z mocną krytyką. 

 

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
ASPER SOFTWARE HOUSE
6ix
Digital We
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.