19.04.2017 / Biznes
 

Netflix: Przychody w I kwartale 2017 wzrosły o 35%

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
 
Netflix (fot. biuro prasowe)
Netflix (fot. biuro prasowe)

Mimo że finansowe Netfliksa przedstawiają się imponująco, firmie nie udało się przebić granicy 100 miliardów subskrybentów - jak zapowiadała. Stanie się to jednak lada moment. 

Przychody Netflixa w pierwszym kwartale osiągnęły poziom 2,64 mld dol., co oznacza wzrost rok do roku o 35 proc. Zysk netto zatrzymał się na poziomie 178 mln dol., co w porównaniu do osiągniętych rok wcześniej 28 mln, wydaje się satysfakcjonujące.  

Liczba subskrybentów oscyluje wokół 98 mln, wszystkich użytkowników jest natomiast prawie 102 milionów. Łączna liczba nowych użytkowników Netflixa wyniosła z kolei 4,95 mln, a to nieco mniej niż prognozowali analitycy, który mówili o 5,18 mln. Wzrost był niższy niż rok wcześniej - przybyło o jedną trzecią mniej członków w USA i o 22 proc. mniej niż za granicą w tym samym okresie w 2016 roku. Przyczyny spowolnienia Netflix upatruje w dacie premier kolejnych sezonów "The House of Cards" i "Stranger Things" na kolejne miesiące.

Netflix szacuje, że w pierwszej połowie 2017 roku liczba jego nowych użytkowników sięgnie 8,15 mln – nieco poniżej 8,42 mln w tym samym okresie rok temu. Z kolei już w najbliższy weekend Netflix spodziewa się, że osiągnie 100 mln subskrybentów na całym świecie. Na promocję nowych seriali zamierza wydać 1 miliard dolarów.

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
ASPER SOFTWARE HOUSE
NuOrder
6ix
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.