Niemiecki Serviceplan inwestuje w Group One

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
 
na zdjęciu od lewej Marek Żołędziowski, Jakub Potrzebowski, Maciej Hutyra (fot. Group One)
na zdjęciu od lewej Marek Żołędziowski, Jakub Potrzebowski, Maciej Hutyra (fot. Group One)

Serviceplan, nabywając 25% udziałów w Group One, stanie się mniejszościowym partnerem kapitałowym, pozostawiając polskiemu zarządowi pełną decyzyjność biznesową. Obydwa podmioty połączył model biznesowy gromadzący „pod jednym dachem” wszystkie dziedziny komunikacji, z silnym naciskiem na część mediową i digital. Dla Serviceplan współpraca oznacza możliwość zbudowania jakościowej obecności na polskim rynku oraz w regionie, a dla Group One – realizację strategii międzynarodowego rozwoju.

Firma Serviceplan założona została w 1970 roku w Niemczech jako tradycyjna agencja reklamowa. Szybko zaczęła wdrażać w życie koncepcję „House of Communication”, łącząc dziś w ramach jednej struktury organizacyjnej wszystkie filary komunikacji marketingowej: Serviceplan (kreacja), Mediaplus (media), Plan.Net (digital), Facit (badania), Solutions (transkreacja) itd. W 2006 roku firma postawiła na strategię rozwoju międzynarodowego – dziś działa w ponad 35 filiach na całym świecie, zatrudnia ponad 3400 ludzi, generuje przychody ze sprzedaży na poziomie 2,1 mld euro i dochód przekraczający 340 mln euro rocznie.

- To dla nas moment przełomowy. W 2016 roku osiągniemy 270 mln złotych przychodu ze sprzedaży odnotowując tym samym wzrost o 35% względem 2015. Tylko w tym roku powołaliśmy Value Media Hungary, SalesTube i ReveScore. Nasza grupa jest dziś trzy razy większa niż w 2013, kiedy zakładaliśmy Group One. To dowodzi jak bardzo klienci potrzebują zintegrowanych usług pod jednym dachem. Jesteśmy dumni z dotychczasowych sukcesów, jednak musimy reagować na to, jak zmienia się rynek i czego oczekują klienci. Coraz częściej potrzebne nam są kompetencje na rynkach innych niż Polska. Polskie marki promujące się w wielu krajach potrzebują agencji, która pomoże im rozwijać globalny biznes – mówi Marek Żołędziowski, CEO Group One – Szukaliśmy międzynarodowego partnera, który wniesie do Group One wartość dodaną, ale też zgodzi się na pozostanie udziałowcem mniejszościowym. Wiedzieliśmy, że nie interesuje nas żaden z sieciowych holdingów. To rzeka, z której wyszliśmy i do której nie chcemy wracać. Słynne „targety”, „freezy”, ograniczenia, wskazania z kim mamy pracować i jakich narzędzi używać, nie wchodziły w grę. Długo szukaliśmy rozwiązania, które dawałoby nam korzyści wynikające z bycia w sieci, a jednocześnie nie naruszałoby tego, co jest naszą największą siłą: niezależności i wolności działania. Serviceplan, który od ponad 40 lat z sukcesem zarządzana jest przez rodzinę właścicieli, a jednocześnie zbudowała pozycję niezależnego gracza nr 1 w skali co najmniej europejskiej i jest dziś jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się firm reklamowych na świecie, to dla nas naturalny wybór.

- Serviceplan jest dziś największą grupą reklamową w Niemczech. Pracuje dla wielu najważniejszych niemieckich i globalnych marek. Od 2006 roku realizujemy strategię rozwoju międzynarodowego – chcemy być pierwszą światową grupą reklamową z korzeniami w Niemczech. Mamy dziś biura w ponad 35 krajach - w Rosji, Chinach, Dubaju, Korei, a także w większości krajów europejskich. Polska była brakującym ogniwem i kluczem do rozwoju struktury w całym regionie – z uwagi na wielkość i dojrzałość rynku, zależało nam na partnerstwie z silnym, już istniejącym podmiotem lokalnym, który będzie w stanie działać także w innych państwach. Faktem jest, że z założenia rozbudowując naszą ofertę międzynarodową, dążymy do zakupu pakietu kontrolnego w partnerskich spółkach. W Polsce zrobiliśmy wyjątek. Group One nie było zainteresowane takim scenariuszem, a my to zaakceptowaliśmy – mówi Florian Haller, CEO Serviceplan Group.

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • VENTI VENTI

  Mamy talent, świetne pomysły i nie zawahamy się ich użyć :-) Nasze kompetencje: witryny korporacyjne,...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • 6ix 6ix

  6ix świadczy usługi bazujące na technikach WoMM (Word of Mouth Marketing). Naszą ambicją jest posiadanie...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • Green Parrot Green Parrot

  Kompleksowe kampanie reklamowe, kreacja WWW, Social Media, performance marketing. Agencja kreatywna Green Parrot...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
ASPER SOFTWARE HOUSE
6ix
Digital We
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved. Created by Opcom