18.10.2016 / Biznes
 

Strategia Netfliksa jednak się sprawdza? Serwis przestrzelił własne prognozy

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
 
Netflix (fot. biuro prasowe)
Netflix (fot. biuro prasowe)

Prognozy analityków, którzy wieszczyli, że na wyniki Netfliksa negatywnie wpłynie podniesienie ceny usługi w USA, nie sprawdziły się. Liczba użytkowników serwisu wzrosła bardziej niż ktokolwiek się tego spodziewał.

W trzecim kwartale 2016 roku liczba subskrybentów wzrosła o 370 tysięcy osób jedynie w USA, podczas gdy sam Netflix ostrożnie szacował, że zdobędzie jedynie 300 nowych użytkowników.  Na pozostałych rynkach z Netfliksa zaczęło korzystać 3,2 miliona osób, co też jest niezłym wynikiem w porównaniu do spodziewanych 2 milionów. Ogólnie z usługi korzysta już prawie 87 milionów osób na całym świecie.

Spółka o wynikach poinformowała w liście do akcjonariuszy, którzy zareagowali natychmiast. Kurs akcji wzrósł w poniedziałkowym notowaniu o 20 procent.
Netflix bezpośrednich przyczyn większego zainteresowania usługą upatruje w premierach własnych seriali - "Stranger Things" i "Luke Cage". Zainteresowanie wokół nich bezpośrednio - według szefów serwisu - przełożyło się na większą niż spodziewana liczbę subskrybentów, co uznali za potwierdzenie słuszności obranej strategii. Netflix dąży bowiem do tego, by na platformie około 50 procent wszystkich treści było autorskich i zamierza przeznaczyć na ten cel około 6 miliardów dolarów w samym tylko 2016 roku.
Analitycy, choć przyznają, że subskrybenci gotowi są płacić za treści premium, obawiają się jednak, że - przynajmniej w USA - serwis sięgnął już sufitu, bo wszyscy jego potencjalni użytkownicy wykupili już subskrypcję. Z polskiego punktu widzenia to jednak czyni sprawę dużo ciekawszą. Netflix, który zadebiutował u nas w okrojonym kształcie i bez polskiej wersji językowej, niedawno pojawił się "oficjalnie". Treści i interfejs przetłumaczono, a przedstawiciele serwisu zapowiedzieli bliższą współpracę z lokalnymi twórcami.
Być może - jeśli w USA - rozwój nie będzie już tak dynamiczny jak wcześniej, wysiłki, by usatysfakcjonować inwestorów, skoncentrują więc się na rynkach zagranicznych? 

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Naszym Klientom od 2007 roku zapewniamy kompleksową obsługę social media dla marki lub firmy. Oferujemy skuteczne...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • AdPeak AdPeak

  AdPeak jest agencją, której główne kompetencje leżą w obszarach SEM (AdWords, Bing Ads, Yandex) oraz SEO...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • ASPER SOFTWARE HOUSE ASPER SOFTWARE HOUSE

  ASPER SOFTWARE HOUSE z Warszawy to osiem lat doświadczenia i dziesiątki zadowolonych Klientów. W naszej pracy...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Digital We
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.