11.03.2010 / Biznes
Xevin Investments chce wspierać polskich naukowców
 
Fot.: istockphoto.com
Fot.: istockphoto.com
Powołana przez Xevin Investments spółka Interactive Research Center zajmować się będzie m.in. analizą opinii na temat produktów i osób publicznych, śledząc trendy i zmiany na liście analizowanych domen.

1 marca 2010 r. na mocy porozumienia inwestycyjnego zawartego z Xevin Investments projekt badawczy Wyszukali.pl został przekształcony w spółkę Interactive Research Center (IRCenter.com). Projekt ten, stworzony przez młodych, polskich naukowców, zajmuje się badaniami opartymi na technologii crawling’u semantycznego w Internecie.  Jest to metoda śledzenia zmian i trendów w treściach analizowanych domen.

Zebrane dane pozwalają na dokonywanie analiz opinii internautów na temat marek, produktów, osób publicznych czy zjawisk społecznych. „Stosowane narzędzia i algorytmy analizy danych pozwalają uzyskać obiektywny obraz, czego nie gwarantuje większość stosowanych dotychczas narzędzi ankietowych” – czytamy w komunikacie. Tym, co ma wyróżnić rozwiązanie oferowane przez IR Center, jak przekonują jego twórcy, jest szybkość i dokładność analizy, wynikająca między innymi z unikalnej metodologii dostosowania narzędzia do specyfiki języka polskiego.

Trzon zespołu nowej spółki tworzą założyciele i pomysłodawcy projektu Wyszukali.pl: Albert Hupa, Marcin Krzosek , Mariusz Karbowski, Tomasz Kaszuba. Xevin Investments, poza środkami niezbędnymi do rozwoju narzędzi badawczych, wesprze spółkę w zakresie know-how niezbędnego do funkcjonowania firmy, pozycjonowania oraz marketingu i sprzedaży produktów.

Twoja firma w internecie
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Nie bądź anonimowy. Zarejestruj się! Otrzymasz profil dzięki, któremu Twoje komentarze będą bardziej wiarygodne. Będziesz miał również dostęp do newslettera, ofert pracy, forum dyskusyjnego oraz kontaktu do innych zarejestrowanych osób.
wymagane
 
 
wymagane,niepublikowane
 
obrazek nieczytelny
 
 
Po dodaniu komentarza, Twój adres IP będzie widoczny obok nicka.
wyślij
Arrow
newsletter
 
Arrow
Loader
ostatnie komentarze
 

Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
© 2010 interaktywnie.com. All rights reserved.