11.01.2017 / E-commerce
 

Alibaba Group inwestuje w sieć stacjonarnych sklepów

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
 

Alibaba Group Holding, do której należy m.in. znany i lubiany nad Wisłą Aliexpress zamierza przejąć spółkę z Intime Retail Group, do której należy kilkadziesiąt zlokalizowanych w całych Chinach centrów handlowych.

E-commerce'owy gigant - tak samo zresztą jak jego największy rywal, czyli amerykański Amazon - twierdzi, że sklepy stacjonarne w handlu detalicznym będą ciągle istotne, ale technologia sprawi, że będą wyglądały zupełnie inaczej niż dzisiaj. W komunikacie prasowym Alibaba zaznacza, że połączenie informacji na temat zwyczajów zakupowych klientów w świecie offline i online pozwoli na usprawnienie całego procesu zakupowego. 

- Nie dzielimy świata na realną i wirtualną gospodarkę, tylko na starą i nową - mówi Daniel Zhang, dyrektor zarządzający Alibaba. - Ci, którzy trzymają się starych zasad rządzących sprzedażą detaliczną, odejdą, ale stacjonarne sklepy ciągle będą w stanie oferować konsumentom określoną wartość, pod warunkiem jednak, że zostaną zintegrowane z technologiami mobilnymi i wykorzystają w czasie rzeczywistym informacje na temat konsumentów tak, by poprawić swoją efektywność. 

 

 

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.