17.03.2017 / Strona główna / E-commerce
 

Duzi gracze na rynku modowym nie wiedzą jeszcze, co to omnichannel

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
 
Vancouver Fashion Week - wiosna/lato 2015. Fot. GoToVan, Flickr.com (CC)
Vancouver Fashion Week - wiosna/lato 2015. Fot. GoToVan, Flickr.com (CC)

Najlepiej przygotowane w obszarze omnichannel są serwisy e-commerce z Holandii i Wielkiej Brytanii - wynika z badania zrealizowanego przez Divante z Grupy OEX, któremu poddanych zostało 40 sklepów internetowych popularnych marek modowych.

Divante przebadało marki odzieżowe pod kątem typowych mechanizmów omnichannel, m.in. możliwości sprawdzenia stanu magazynowego poszczególnych sklepów stacjonarnych z poziomu online, opcji skorzystania z programów lojalnościowych offline i online czy click&collect.

Analiza została przeprowadzona w 4 regionach europejskich: Niemcy, Wielka Brytania, Holandia i kraje nordyckie: Finlandia, Norwegia i Szwecja. Wśród badanych podmiotów znalazły się m.in. Adidas, Esprit, New Look, Next, s’Oliver i H&M.

Omnichannel wciąż nie jest powszechnie stosowany w e-commerce. Duża część e-sklepów nie oferuje rozwiązań i funkcjonalności z tego zakresu, mimo że oczekują ich użytkownicy. Pomimo rosnącej popularności m-commerce aż 25 proc. analizowanych serwisów nie posiada strony w wersji dostosowanej do przeglądania na urządzeniach mobilnych oraz aplikacji mobilnej. Co trzecia z analizowanych marek nie umożliwia klientom sprawdzenia online dostępności produktu w sklepie internetowym.

- Wyniki badania Omnichannel w branży fashion były dla nas sporym zaskoczeniem. Spodziewaliśmy się, że większość dużych graczy z tego sektora stosuje rozwiązania, które dziś coraz więcej użytkowników traktuje jak standard. Okazuje się, że nawet największe marki fashion wciąż stoją przed wyzwaniem dostosowania swoich e-sklepów do najnowszych trendów - podsumowuje Tomasz Karwatka, CEO Divante.

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Digital We
NuOrder
ASPER SOFTWARE HOUSE
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.