24.04.2009 / Gry
Kobiety też grają
 
REKLAMA

Ciekawy raport opublikowała firma Nielsen Online, z którego wynika, że kobiety w USA wcale nie ustępują mężczyznom w temacie gier video.

Oczywiście najliczniejszą grupę graczy stanowią młodzi mężczyźni w wieku 12-17 lat, którzy spędzają całe dnie przed PlayStation 3 i Xbox 360, jednak kobiety wcale nie są gorsze.

Jak się okazuje, kobiety w wieku powyżej 25 lat są dużo bardziej przywiązane do swoich konsoli niż ich rówieśnicy płci przeciwnej.

Co trzeci fan gier PC to... kobieta w wieku 25-54 lata i jest to najliczniejsza grupa graczy tej kategorii. Warto również zaznaczyć, że żeńska część badanej populacji powyżej 55 roku życia zajmuje drugie miejsce, jeśli chodzi o czas spędzany przed konsolą.

Najliczniejszym gronem fanów, spośród wszystkich gier PC może pochwalić się klasyczny Pasjans - w grudniu 2008 roku grało w niego ponad 3 miliony amerykańskich mężczyzn i przeszło 4,5 miliona kobiet w wieku od 25 do 54 lat.

Źródło: Nielsen
Foto: Flickr.com

Podziel się! |
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Nie bądź anonimowy. Zarejestruj się! Otrzymasz profil dzięki, któremu Twoje komentarze będą bardziej wiarygodne. Będziesz miał również dostęp do newslettera, ofert pracy, forum dyskusyjnego oraz kontaktu do innych zarejestrowanych osób.
wymagane
 
 
wymagane,niepublikowane
 
obrazek nieczytelny
 
 
Po dodaniu komentarza, Twój adres IP będzie widoczny obok nicka.
wyślij
Arrow
newsletter
 
Arrow
Loader
ostatnie komentarze
więcej
 

Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
© 2012 interaktywnie.com. All rights reserved.