30.01.2017 / Inne
 

Dolina Krzemowa protestuje przeciwko nowej polityce imigracyjnej USA

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
 

W myśl nowych przepisów mieszkańcy siedmiu krajów muzułmańskich. m.in. Iraku, Iranu i Libii zostali pozbawieni prawa wjazdu do Stanów Zjednoczonych. Zmiana polityki jest - według nowej administracji - jest sposobem na ograniczenie zagrożeń związanych z terroryzmem. 

Donald Trump, na Twitterze oczywiście, nie krył satysfakcji z podpisania dekretu, ale w innych kręgach wywołał on ogromne kontrowersje. Potępili go już prokuratorzy generalni z 16 stanów, m.in Kaliforni i Nowego Jorku, uznając rozporządzenie za niezgodne z konstytucją.

Przyłączyła się do nich Dolina Krzemowa, tym bardziej, że wielu pracowników spółek technologicznych pochodzi spoza USA, o czym przypomniał choćby Sundar Pichai, CEO Google. Wezwał on pracowników Google'a z krajów, które zostały objęte zakazem - może być ich nawet 200 - do natychmiastowego powrotu do USA.

O zespole złożonym z przedstawiciel różnych nacji przypomniał także szef Apple'a Tim Cook, który wprost stwierdził, że bez imigrantów firma, która dzisiaj należy do najbogatszych w USA, nie mogłaby powstać, a przedstawiciel Microsoftu, Brad Smith zaapelował o rozsądny kompromis pomiędzy kwestiami bezpieczeństwa a polityką imigracyjną.

Reed Hastings CEO Netfliksa napisał z kolei, że nowe przepisy z bezpieczeństwem nie mają nic wspólnego, a USA, po ich wprowadzeniu, będzie narażone jeszcze bardziej niż jest. 

Szefowie Airnb, Brian Chesky i Lyfta (konkurent Ubera) poszli jednak o krok dalej. Chesky zaoferował bezpłatne zakwaterowanie wszystkim, których nowe przepisy złapały "w locie", a John Zimmer i Logan Green, współzałożyciele Lyfta, poinformowali o przekazaniu środków na ACLU (American Civil Liberties Union), organizacje broniącą praw obywatelskich. 

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • ASPER SOFTWARE HOUSE ASPER SOFTWARE HOUSE

  ASPER SOFTWARE HOUSE z Warszawy to osiem lat doświadczenia i dziesiątki zadowolonych Klientów. W naszej pracy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • Tomasz Bonek Marta Smaga Sp. z o.o. Tomasz Bonek Marta Smaga Sp. z o.o.

  Kompleksowo realizujemy projekty internetowe - od strategii, poprzez wdrożenie witryny, do pozyskiwania...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • 6ix 6ix

  6ix świadczy usługi bazujące na technikach WoMM (Word of Mouth Marketing). Naszą ambicją jest posiadanie...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.