16.03.2017 / Inne / Kampanie
 

Snickers, Delta i United Colors of Benetton, czyli trzy opowieści o ludziach

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
 
na zdjęciu: Adam Zdeb (fot. Artegence)
na zdjęciu: Adam Zdeb (fot. Artegence)

- Trzy różne marki, trzy przesłania. Jedne trafiają bardziej do serca, a inne - bardziej do kosza - specjalnie dla Interaktywnie.com pisze Adam Zdeb z Artegence.

Snickers i zawód głodomora

Snickers w nowych reklamach chciał powiedzieć, że ludzie zawodzą w pracy wtedy, kiedy są głodni. Dlatego w takich sytuacjach nie powinni robić nic ważnego…

Na start aktor Adam Driver – w pamiętnym spocie na żywo podczas Super Bowl – celowo zapomina swoją kowbojską kwestię i rujnuje całą scenografię w sekwencji niby-nieszczęśliwych wypadków na planie. Snickers później przeprasza na Twitterze, że nie wszystko poszło zgodnie z zamierzeniami. Niestety mało kto zrozumiał, że to było SPECJALNIE, i mało kto uwierzył, że to było „na żywo”.

W kolejnym spocie widzimy smartfon w brzuchu pacjenta, zaszyty przez zapewne głodnego doktora. Żona dzwoni, lekarz odbiera. Wygląda to na poród – lecz to tylko smartfon… burczy w brzuchu.

Na dokładkę w kolejnej reklamie prowadzący dziennik telewizyjny zapominają języka w gębie, bo ich głodny kolega przysnął. Wszyscy więc postanowili w wiadomościach stracić rozum i dukać: „Aaa aaa aaaa” – jak każe kolega z dyspozytorki. Serio?

Tęsknię za Joan Collins! Bo chyba wraz z nią na dobre uleciała Snickersowi myśl: „Nie jesteś sobą, kiedy jesteś głodny”. Stwierdzenie: „Nie jesteś sobą…” znaczyło kiedyś po prostu: gwiazdorzysz, jesteś kapryśny czy nieznośny – i obrazowało lekkie odchylenie od normy bohatera, kiedy był głodny. I to było niezwykle „smaczne”. Teraz ta myśl została „rozwinięta” i podryfowała w stronę niewybaczalnych wpadek zawodowych. Jeśli marka chciała powiedzieć po prostu: „Jesteś debilem, kiedy jesteś głodny”, to jej się udało i nie ma w tym nic śmiesznego. Ale Ameryka pewnie to kupi.

Drogi Snickersie, zjedz snickersa.

Oda do rannych ptaszków

Niektórzy ludzie szaleją po nocach, a odsypiają rano. Jednak ci, którzy chcą zmienić świat na lep-sze, wolą wstać, zanim wstanie słońce. 

W swoim najnowszym spocie linie lotnicze Delta doceniają tych, którzy zrywają się z łóżek o 4 rano, by mieć więcej czasu na zbawianie świata. To piękna oda do rannych ptaszków z podkładem prosto od Walta Disneya. Podczas oglądania aż nie sposób nie zanucić: „Hej ho, hej ho, do pracy by się szło!”. W obrazku widzimy oczywiście różne postaci, które łączy jeden cel. Przyjrzyjcie się uważnie – ktoś musi wstać, żeby leżeć mógł ktoś:

Jest to już kolejna odsłona kampanii Delty pt.: „Keep Climbing”, skierowanej do grupy ludzi nasta-wionych na sukces w życiu. 

Benetton za równością połówek

Kampania „United by Half” marki United Colors of Benetton – stworzona przez Creativeland Asia – zadebiutowała w walentynki w Indiach, natomiast z resztą świata marka podzieliła się swoim prze-słaniem dopiero w Międzynarodowym Dniu Kobiet.

Kobieta nie jest w ujęciu Benettona piękniejszą połową ani lepszą połową. Kobieta jest równoprawną połową.

Marka przypomina o tym, ponieważ połowa połowie wciąż nie jest równa. Temat stary jak świat i niestety aktualny jak Trump.

#UnitedByHalf zachęca do jednoczenia się kobiet w walce z nierównym traktowaniem ze względu na płeć. Tym samym realizuje misję zbliżania do siebie ludzi poprzez walkę z każdą nierównością – płci, rasy czy wyznania. Nie bez kozery Benetton, zamiast kupić po tulipanie z okazji Dnia Kobiet, przypomina o tym, że kobiety powinny dostać w prezencie równy dostęp do możliwości rozwoju, edukacji, pracy, uprawiania sportu i podejmowania decyzji.

 

Trzy różne marki, trzy opowieści o ludziach i trzy przesłania: infantylizacja świata przez Snickersa, docenienie achieversów przez Deltę i walka o równouprawnienie Benettona.

Delta i Benetton trafiają do serca, a papierek po snickersie – do kosza.

 

Adam Zdeb – head of creation w Artegence

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • 6ix 6ix

  6ix świadczy usługi bazujące na technikach WoMM (Word of Mouth Marketing). Naszą ambicją jest posiadanie...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • Tomasz Bonek Marta Smaga Sp. z o.o. Tomasz Bonek Marta Smaga Sp. z o.o.

  Kompleksowo realizujemy projekty internetowe - od strategii, poprzez wdrożenie witryny, do pozyskiwania...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (1)
AdLover
1. AdLover, 89.65.82.*, 21.03.2017 / 20:07
Trochę gimnazjalne podejście do komunikacji.
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
ASPER SOFTWARE HOUSE
Digital We
6ix
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
więcej
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved. Created by Opcom