8.12.2016 / Inne
 

Storytel poszukuje autorów audiobooków. Chce tworzyć własny content

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
 

Storytel, streamingowy serwis z audiobookami, w październiku rozpoczął prace nad projektem "Storytel Original", w ramach którego tworzone będą audiobooki, pisane specjalnie na zamówienie serwisu. Marcin Zwierzchowski, odpowiedzialny za rozwój projektu, deklarował, że w pierwszej kolejności będzie zabiegać o młodych pisarzy, którzy mają już jakieś pierwsze dokonania, a w przyszłości - o debiutantów. Ten moment właśnie nadszedł.

A Storytel szuka dobrych historii ogłaszając konkurs (szczegóły tutaj). Na co może liczyć autor? Ci, których zgłoszenia zostaną wyselekcjonowane do realizacji (a ograniczeń ilościowych nie ma), na 2000 zł netto. W przypadku zamówienia całego sezonu, kwota ta zwiększy się o dodatkowe honorarium, będące bezzwrotną zaliczką na poczet tantiem autorskich.

Storytel działa w tym samym modelu na rynku audiobooków, co Netflix na rynku wideo. Oferuje treści w modelu abonamentowym i tak samo jak Netflix chce dostarczać autorski kontent, właśnie w ramach Storytel Original, gdzie ukazywać się będą oryginalne historie, pisane specjalnie pod format audio, silnie inspirowane formą serialu: każdy „sezon” to dziesięć godzinnych odcinków (co przekłada się na około 450 tys. – 500 tys. znaków tekstu, w formie jak ze standardowych powieści, nie scenariusza), stanowi zamkniętą fabularnie całość, zostawia jednak furtkę do kontynuacji czy spin-offów. 

 

 

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Digital We
6ix
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved. Created by Opcom