21.03.2017 / Inne
 

YouTube w ogniu krytyki środowisk LGBTQ

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
 

Google ma ostatnio kiepską passę. Z jednej strony musi mierzyć się z bojkotem reklamodawców w Wielkiej Brytanii, z drugiej - z oburzeniem środowisk LGBTQ, które oskarżają serwis o ograniczanie dostępu do treści publikowanych przez twórców należących do mniejszości seksualnych. YouTube przeprasza, ale i broni swojej polityki.

Jego przedstawiciele przyznają, że część filmów zamieszczanych przez osoby związane z LGBTQ rzeczywiście była niewidoczna dla użytkowników, ale nie dotyczy to wszystkich, tylko tych najbardziej kontrowersyjnych. Przeprosił za powstałe wrażenie, jakoby dyskryminował osoby należące do mniejszości seksualnych, podkreślił, jak dumny jest z tego, że YouTube stał się dla nich platformą wypowiedzi, ale i zaznaczył, że wśród materiałów o charakterze informacyjnym pojawiają się często takie, które nie powinny być dostępne np. najmłodszym.

Zapewnił jednak, że przyjrzy się dokładniej mechanizmom, jakie działają przy filtrowaniu podobnych treści. W międzyczasie mleko się jednak wylało, a na Twitterze oburzenie przybrało formę hasztagu #YouTubeIsOverParty. 

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
TAGI

google, youtube


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
ASPER SOFTWARE HOUSE
Digital We
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.