HP przy współpracy z Arc Worldwide Singapore uruchomiło interaktywną kampanię na rzecz ochrony środowiska.
Kampania "Power To Change" pokazuje, że każdy z nas może przyczynić się do redukcji emisji dwutlenku węgla, pomóc oszczędzać energię i pieniądze wyłączając komputer. Jej celem jest wyrobienie u użytkowników nawyku wyłączania sprzętu, gdy nie jest używany za pomocą specjalnego widgeta.

Do instalacji widgeta zachęcani są zarówno użytkownicy indywidualni, jak i wielkie korporacje. Dzięki niemu, wszyscy członkowie akcji mogą na bieżąco śledzić ile zaoszczędzonej energii z podziałem na kontynenty i kraje.

HP twierdzi, że jeśli "zielona kampania" zmusi 100 000 użytkowników do wyłączenia swoich służbowych komputerów po skończonym dniu pracy, uda się zaoszczędzić 2,680 kilowatogodzin energii, a emisja dwutlenku węgla zmaleje o 3,500 funtów dziennie - to tyle, ile każdego dnia wydziela 105 samochodów.
Mimo iż akcji przyświeca szczytny cel, a sam widget i strona prezentują się bardzo dobrze, internauci mogą zniechęcić się do instalacji narzędzia. Aby ukończyć jego pełną aktywację konieczne jest bowiem odwiedzenie strony hp, podanie swoich danych, kliknięcie w link prowadzący do instalacji, który otrzymamy na maila, a następnie kolejna aktywacja widgeta przez www, przy użyciu specjalnego kodu... ufff.
Dodaj komentarz
Podobne tematy