2.01.2017 / Mobile
 

Apple planuje zmniejszyć produkcję najnowszych iPhone' ów

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
 
57153_palo-alto_hero.jpg
57153_palo-alto_hero.jpg

Według analiz "The Nikkei", gigant z Cupertino zredukuje produkcję modeli iPhone'ów o około 10 procent już w pierwszym kwartale 2017 roku. Spadki mają dotyczyć przede wszystkim najnowszych modeli - iPhone'a 7 i 7 Plus. Dlaczego? Podobno sprzedają się poniżej oczekiwań.

Decyzja o zmniejszeniu produkcji w pierwszym kwartale nowego roku zwykle nie powinna wzbudzać niepokoju. Tradycyjnie, świąteczny okres to dla producentów elektroniki czas żniw, po którym następuje wyhamowanie. Redukcja produkcji jest jego naturalną konsekwencją. W przypadku Apple sprawy mogą jednak wyglądać inaczej.

Firma, zaraz po premierze najnowszych iPhone'ów, była krytykowana za nie dość innowacyjne podejście do tematu. iPhone 7 i 7 Plus nie wywołały takiego entuzjazmu, do jakiego przyzwyczaiła nas firma, która dodatkowo zrezygnowała z publikowania pierwszych wyników sprzedażowych, czego dotychczas nie unikała. Podejrzenia, że tym razem nie ma się czym chwalić, nasunęły się więc same. O ile jednak one mogą być prawdziwe, biorąc pod uwagę chłodne przyjęcie nowych produktów, o tyle wciąż wieszczenie "końca Apple" wydaje się pozbawione podstaw.

Faktem jest jednak to, że przez Timem Cookiem stoi w tym roku wiele wyzwań. O tym, że Apple traci impet, mówi się nie od dzisiaj, a w przypadku tej firmy utrata wizerunku, może słono kosztować. 

 

 

 

 

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Digital We
ASPER SOFTWARE HOUSE
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved. Created by Opcom