20.01.2016 / Portale / Oceny serwisów
 

LoveKrakow.pl, regionalny krakowski serwis, zmienia się. Na dobre?

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
 

Lovekrakow.pl to jeden z najpopularniejszych, niezależnych portali poświęconych stolicy Małopolski. Choć ostatnio w naszym zestawieniu mediów regionalnych ulega korporacyjnej konkurencji, nie przestaje walczyć o zainteresowanie użytkowników. Tym razem przechodząc gruntowny rebranding. Czy jednak idzie we właściwym kierunku? Poznaj opinie ekspertów.

A te są zakakująco zgodne. Serwis nie sili się na nowoczesność, wyraźnie przedkładając nad nią czytelność i przejrzystość. I to jest plus. Gorzej, że niektóre funkcje wydają się albo niedopracowane, albo - co gorsze - nie do końca przemyślane, jak na przykład opcja filtrowania według dzielnic, której funkcjonalność jest mocno dyskusyjna.

- Niestety, po wybraniu konkretnego obszaru miasta użytkownik może pozostać w lekkiej rozterce, bo strona nie przekierowuje go do specjalnie wyselekcjonowanych sekcji. Nadal zostaje on w miejscu z listą dzielnic z wielkim banerem poniżej. Scrollując dalej – owszem, pojawiają się jakieś aktualności i artykuły, ale nie jesteśmy poinformowani czy rzeczywiście pochodzą one z interesującej nas dzielnicy - ocenia Adam Rżanek z agencji Mosqi.to

Zmianą na lepsze powinna okazać się także bardziej stonowana kolorystyka, która - w odróżnieniu od tej, która panowała w poprzedniej wersji - daje wrażenie przemyślanej organizacji i porządku. Niestety, idąc dalej - kolory wydaje się dobrane dość przypadkowo. Twórcy strony nie zdecydowali sie na wykorzystanie ich znaczeń, co w pierwszym odczuciu może być mylące. - Czemu "Na sygnale" jest żółty, a "Kultura" czerwony — aż prosi się, by było odwrotnie - pyta Filip Iwański z agencji IMAGINE.

Strona dobrze jednak wygląda na różnych urządzeniach, nowe logo jest co najmniej poprawne, a struktura serwisu - wyraźnie lepsza od poprzedniej. - - Reasumując, idea zmiany wyglądu strony ku zwiększeniu czytelności była krokiem wykonanym w dobrym kierunku. Warto by teraz zrobić krok dalej i skupić się na użyteczności oraz optymalizacji - Michał Bocheński z Biura Podróży Reklamy:

Źródło: Interaktywnie.com
(eksperci oceniali serwis w dniach 13-15.01.2016 r.)

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ SZCZEGÓŁOWĄ OPINIĘ

EKSPERT
KOMENTARZ
Adam Rżanek (fo. MOSQI.TO)

Adam Rżanek, Senior Graphic Designer, MOSQI.TO:

Niestety, obok potrzebnych zmian są również takie detale, które znacznie utrudniają korzystanie z serwisu – widoczny na pierwszy rzut oka ogromny baner reklamowy, mało wyraźne menu, a także brak możliwości wyszukiwania informacji i nieoczywiste filtrowanie treści dotyczących poszczególnych dzielnic.

Michal Bochenski

Michał Bocheński,  Technology manager, Biuro Podróży Reklamy:

Odświeżenie layoutu portalu informacyjnego Lovekrakow.pl na pierwszy rzut oka wydaje się być udanym zabiegiem. Nowe logo w udany sposób łączy literę L oraz symbol serca, bezpośrednio nawiązując do nazwy serwisu. Poza nowym logotypem widać znaczny postęp w sposobie prezentacji treści.

Filip Iwański, IMAGINE

Filip Iwański, CEO agencji IMAGINE:

Nie wiem, jaka jest rola górnego paska z nawigacją. Rozprowadzenie po dzielnicach Krakowa, po portalach społecznościowych, po portalach satelitarnych jak sport.lovekrakow.pl… Według mnie panuje tu bałagan.

Klaudiusz Mikołap

Klaudiusz Mikołap, Graphic Designer, Lemon Sky J. Walter Thompson Poland:

Smuci fakt, że strona jest wykonana bez charakteru i niekonsekwentnie. Button na dole www po najechaniu wciska się, ale już buttony z lewej strony (tj. ‘Życie miasta’, ‘Komunikacja’ etc.) nie mają tego efektu.

 

 

 

 

Przejdź na kolejne strony artykułu:
1 | 2 | 3 | 4 | 5 |

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Komentarze (1)
UX
1. UX, 193.178.143.*, 22.01.2016 / 13:25
Czemu UX serwisu komentuje grafik? :)
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
ASPER SOFTWARE HOUSE
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.