Pod adresem http://beta.wp.pl/ dostępna jest testowa wersja nowej odsłony Wirtualnej Polski.
Pewną nowością jest silny akcent położony na personalizację strony frontowej zarówno pod względem treściowym (4 warianty uzależnione od preferencji czytelniczych) jak i graficznym. Na blogu Kordiana Piotra Klechy, specjalisty ds. ergonomii interfejsów portalu Wirtualna Polska, przeczytać możemy, że tak silnie akcentując personalizację portal ów "staje się (...) pierwszym polskim portalem udostępniającym profilowanie".

Faktycznie - profilowanie oferowane przez Onet.pl (3 warianty graficzne różniące się detalami i pasek "Mój Onet") oraz Interię (5 wariantów kolorystycznych), daje użytkownikom zdecydowanie mniejszą swobodę wyboru niż nowa odsłona WP.
Poniżej wariant treściowy "na luzie" w połączeniu z szatą graficzną "zielono mi":

Twórcy strony zastrzegają oczywiście, że jest to wersja testowa i pewne szczegóły mogą w najbliższym czasie ulec zmianie.
Dodaj komentarz
Podobne tematy