3 miliony internautów więcej? Wszystko przez nową metodologię NetTracka

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
 

W badaniu Megapanel PBI/Gemius, po dostosowaniu go do zaktualizowanych statystyk NetTracka, najwięksi wydawcy zyskali po 1-3 miliony realnych użytkowników. Nie wpłynęło to jednak na kolejność w rankingu. Pierwsza trójka to jak zwykle Google, Facebook i YouTube, a na czwartym uplasował sie Onet-RASP, który ciągle wyprzedza Grupę Wirtualna Polska.

Megapanel realizowany na zlecenie PBI opiera się o na liczbie internautów podawanych przez Millward Brown, które mierzy penetracje internetu właśnie w badaniu NetTrack. W ostatnim czasie Millward Brows zmienił jednak metodologię - zamiast wywiadów bezpośrednich (CAPI), zastosował wywiady telefoniczne (CATI) - przy czym większość stanowiły rozmowy w telefonii komórkowej. Nowa metodologia pozwoliła dotrzeć do trudno dostępnych i mobilnych internautów, a w konsekwencji o 3,5 miliona zwiększyła się szacowana liczba polskich internautów.

Zmiana metodologii w badaniu NetTrack nie odbiła się jednak na kolejności wydawców w Megapanelu. Podium nadal należy do Google, Facebooka i YouTube'a, Onet cięgle wyprzedza Wirtualna Polskę, a Interia nie daje Gazecie szans na rewanż. Znacznie zmieniły się jednak wyniki poszczególnych wydawców - i Onetowi i WP statystyki podskoczyły o ponad 2 miliony realnych użytkowników. W przypadku Google skok jest największy, bo przekracza 3 miliony.

To nie jednak dopiero początek zmian. W następnym miesiącu do wyników Grupy Wirtualna Poslka doliczony zostanie ruch z serwisów Nest Web Media, co według wstępnych szacunków może przełożyć się na jej zwyciestwo nad Onetem. Jak długo uda się je utrzymać? Tego nie wiadomo, tym bardziej, że już za pół roku badanie polskiego internetu będzie realizował nie Gemius, a GfK Polonia.

 

 

 

 

 

 

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Komentarze (1)
Newsman
1. Newsman, 89.72.187.*, 28.07.2015 / 15:39
Jeśli mam komputer stacjonarny, laptopa, tablet i smartfona, to za ilu internautów jestem liczony?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
ASPER SOFTWARE HOUSE
NuOrder
6ix
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.