70% europejskich reklamodawców zwiększy swoje budżety na internet w 2009 roku.
European Interactive Advertisers Association przeprowadziła swoje coroczne badanie Internet Ad Barometer na 300 największych markach, takich jak Procter & Gamble, Sony i Ford. Wynika z niego, że jedynie 8% firm zapowiada dalszą redukcję wydatków na działania interaktywne w 2009 roku.
Az 37% ankietowanych brandów zapowiada przeniesienie części środków z budżetów, przeznaczonych wcześniej na TV, 32% z gazet, a 46% z magazynów.
Z raportu wynika również, że internet coraz częściej pełni główną rolę w strategiach wielu firm - obecnie deklaruje to już prawie połowa ankietowanych reklamodawców (w ubiegłorocznym badaniu było to 38%).
Jeżeli chodzi o format reklam i wykorzystywane narzędzia, 64% badanych zwiększyło swoje nakłady na płatne wyniki w wyszukiwarkach. E-mail marketing, reklamy odsłonowe i video również cieszą się dużą popularnością. Co trzecia ankietowana firma przyznaje, że w swojej strategii uwzględnia działania, związane z marketingiem mobilnym.
Źródło: ClickZ
-
Newsy
- Artykuły
-
Blog ekspercki
- Klauzule UOKiK
- Raporty
- Słownik
- Wydarzenia
w Szwecji ponoć Internet jest już medium no.!
Gdy skończyły się czasy wybaczania za źle zaplanowane wydatki.
Jednak optymalizacja to nie tylko trzymanie ROI w ryzach. Optymalizacja to też poprawa użyteczności serwisów, poprawa pozytywnych doświadczeń użytkowników oraz optymalizacja innych kosztów w celu największego efektu zorientowanego na klienta.
To oczywiste, że tylko internet jest na tyle elastyczny i łatwy do zmierzenia, że warto w niego zainwestować więcej.
Kryzys działa na korzyść rozwoju internetu - za kilka lat będziemy już tylko wspominać te niesamowite innowacje i skuteczne zmiany w serwisach!
Dodaj komentarz
Podobne tematy