1.03.2010 / Social media / Prawo
Facebook opatentował kanał wiadomości
 
Fot.: Facebook
Fot.: Facebook
Facebookowi został przyznany patent na kanał wiadomości w sieci społecznej. Dzięki temu firma, jeśli uzna, że ktoś narusza ich patent, swoich praw dochodzić będzie mogła na drodze sądowej.
REKLAMA

Patent nr 7.669.123 opisuje "metodę wyświetlania treści RSS w środowisku sieci społecznych" - w tym:  monitorowanie aktywności innych, generowanie wiadomości dotyczących działalności użytkownika, dostarczanie linków z nią związanych i wyświetlanie informacji w kanale wiadomości widocznym dla przynajmniej jednego użytkownika lub określonych wcześniej odbiorców. W patencie znajduje się również opis cech kanału wiadomości oraz sposób wykorzystania go np. do reklam.

Facebook podanie o przyznanie patentu złożył w 2006 roku, gdy opisana w nim technologia nie była jeszcze powszechna. W chwili obecnej wiele serwisów korzysta z tego typu rozwiązań, czyli de facto pozostaje w sprzeczności z patentem.

Źródło: Top Tech News

Podziel się! |
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Nie bądź anonimowy. Zarejestruj się! Otrzymasz profil dzięki, któremu Twoje komentarze będą bardziej wiarygodne. Będziesz miał również dostęp do newslettera, ofert pracy, forum dyskusyjnego oraz kontaktu do innych zarejestrowanych osób.
wymagane
 
 
wymagane,niepublikowane
 
obrazek nieczytelny
 
 
Po dodaniu komentarza, Twój adres IP będzie widoczny obok nicka.
wyślij
Arrow
newsletter
 
Arrow
Loader
ostatnie komentarze
więcej
 

Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
© 2012 interaktywnie.com. All rights reserved.