27.03.2009 / Startupy
 

Sugester pomoże udoskonalić twój projekt

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
 

Nowy polski startup, bazujący na pomyśle aplikacji UserVoice pozwala w łatwy sposób pozyskać i zorganizować feedback dla twojego projektu internetowego.

Po zarejestrowaniu się w serwisie użytkownik może założyć własne forum sugestii dla swojego internetowego przedsięwzięcia. Na forum tym użytkownicy mogą zgłaszać błędy i sugestie, głosować na te najważniejsze oraz komentować pomysły innych.Na tym jednak nie kończy się praca Sugestera. Każdy zarejestrowany użytkownik otrzymuje również specjalny widżet, który po umieszczeniu w kodzie serwisu poddawanego ocenie pozwala użytkownikom zgłaszać poprawki bez konieczności przechodzenia na strony Sugestera.

Aplikacja została stworzona przez nowo powstałą firmę Radgost z wykorzystaniem Ruby on Rails i działa w ramach Amazon Web Services.

Warto zauważyć, że niemal identyczny pomysł wdraża od pewnego czasu firma Netguru (twórcy m.in. Flakera). Serwis poznańskiej firmy Ulepszamy.pl mimo iż wciąż jest w fazie testów posiada już otwartą rejestrację.

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Komentarze (2)
Paweł Haltof
1. Paweł Haltof 30.03.2009 / 13:24
Trzeba pamiętać, że w mechanizmach typu ?Feedback? mamy do czynienia z dwoma różnymi możliwościami odpowiedzi uzytkowników: Online Voice of Customer (VoC) lub Feedback Form. Kluczowe jest zrozumienie różnych użyteczności jakie pełnią obie aplikacje: VoC jest zorientowana na obiektywną ocenę danej sekcji czy podstrony (oceń to co widzisz), druga - Feedback stawia na pomysły użytkowników (czyli wymyśl coś nowego lub zgłoś problem).

W pierwszej brakuje nam zdecydowanie zachęty podania własnych pomysłów, jednak oceny mogą dotyczyć węższego zakresu np. konkretnej podstrony. Oceny są też wyskalowane za pomocą wskaźników oceny strony. W efekcie mamy do czynienia z bardziej obiektywną oceną wielu miejsc zarówno na plus jak i na minus, o znacznie silniejszej mocy statystycznej.

W drugim pomyśle aplikacji VoC dla informacji zwrotnych dla użytkownika - wykorzystujemy po pierwsze mechanizm zorientowany na cały serwis, po drugie ? pokazujący wyłącznie możliwości wskazane przez użytkowników ? demokratyczny głos populacji. Można przypuszczać, że wskazania będą dotyczyły w większości problemów i błędów, natomiast będą spaczone pod kątem odniesienia do całości serwisu ? ocena dotyczy użyteczności niż sekcji (oceniamy raczej całość funkcji, a nie podstroję czy sekcję). Trzeba pamiętać, że mamy też do czynienia tylko z zaangażowanymi użytkownikami (tylko Ci są gotowi wystawić oceny), orientującymi się na sekcje, których używają i chcieli by je powiększać i rozbudowywać. W efekcie rozbudowujemy wyłącznie najpopularniejsze sekcje.

Tak czy inaczej, w obu spojrzeniach nie można zapomnieć o roli eksperta sprawdzającego jak proponowane funkcjonalności są oryginalne a jak powszechne w innych serwisach - by nie tworzyć upodobnień. Bez eksperta nie nadamy właściwej wagi zgłaszanym uwagą. Warto pamiętać, że jedynie 1% użytkowników w jest w stanie wymyśleć innowację. Nie należy więc liczyć, że takie narzędzie będzie służyło nowym odkrywczym pomysłom. Jest to skuteczny mechanizm do komunikacji z użytkownikiem i rozumienia społeczności, jednak to my bierzemy na siebie odpowiedzialność za strategię i rozwój. Jeśli chcemy robić coś innowacyjnego i nowego, czasem trzeba wytworzyć funkcje nie polecaną przez użytkowników lub bardzo mało popularną, wiedząc, że w użyciu okaże się bardzo przydatna.
adaczo
2. adaczo, 80.50.136.*, 23.10.2010 / 21:59
Wszystkie portale,które należą do Grupy WEB.
http://ofilmy.jcom.pl
webfilm.tk
http://on-line.cba.pl
http://samodzielni.jcom.pl
http://filmyonline.y0.pl
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
Digital We
ASPER SOFTWARE HOUSE
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.