24.07.2014 / Kampanie / Trendy
 

Video branded content, czyli jak rozmawiać o tabu i przekonać "pokolenie Y"

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
 
archiwum własne
archiwum własne

Jak zrobić video o papierze toaletowym, angażując przy tym internautów oraz jak zebrać leady od przedstawicieli pokolenia Y? Oto dwie świetne kampanie oparte o video branded content, głęboko przemyślane insighty i podkreślanie wartości marki.

Agencja Moxie Atlanta dostała zadanie, które pewnie znane jest wielu z was - skomunikować się z rynkiem produktów, o których w ogóle nie chce się mówić. W przypadku papieru toaletowego zazwyczaj stosuje się strategię brand hero i umieszcza w niej takiej przymioty jak miękkość i delikatność. Stąd te wszystkie pieski, owieczki i liski, które łatwo rozpoznać na półce czy pokazać w reklamie.

Jak rozmawiać o tabu

Strategia dla papieru toaletowego Quilted Northern Ultra Plush dość odważnie zaakcentowała funkcjonalne, a nie emocjonalne atrybuty marki. Pod hasłem Stop Wycieraniu/Podcieraniu (Stop Wiping) postanowiła wszcząć dyskusję o tym, co tak naprawdę dzieje się w ubikacji.

Na stronie internetowej producenta agencja umieściła kilka filmów pokazujących, że zamiast podcierania powinniśmy się... głaskać/ wydelikacać (Start Pampering). Filmy dość zabawnie starają się udowodnić, że sprawa jest poważna i każdy powinien przestać ją ignorować.

Filmy można było spersonalizować i przesłać znajomym. Dodatkowo można podpisać certyfikat na fb, że od dziś przestało się wycierać a zaczęło dogadzać. Wraz z certyfikatem dostawało się kupon zniżkowy.

Kreacja sama w sobie nie porywa, ale docenić trzeba podejście strategiczne, które zaprzeczyło znanym kanonom w reklamach FMCG. Wszyscy to robią, nikt o tym nie mówi, trudno o lepszy insight. Wystarczyło, żeby jedną notatką prasową osiągnąć zasięg prawie 72 mln styków podchwyconych przez 238 źródła, w tym wielki Yahoo!

The Power Inside - synergia marek dla millenialsów

Na video content marketing zdecydowały się w partnerstwie dwie marki - Toshiba i Intel promując linię ultrabooków. W 2013 r. prowadziły razem kampanię Beauty Inside nagrodzoną Grand Prix na Cannes Lions.

W tym roku przedłużeniem strategii stała się kampania The Power Inside. Przed wyzwaniem stanęła Pereira & O'Dell z San Fransisco.

Zadanie było ambitne. Eksperci mieli za zadanie zaktywizować najtrudniejszą, najbardziej krytyczną grupę odbiorców na świecie. Jednocześnie kampania miała przewartościować wizerunek dwóch marek technologicznych. Do tego musiała być globalna i niezależna od języków. Na dokładkę rynek ultrabooków przegrywa z tabletami.

Badania firm pokazały, że ważnymi wartościami dla 20-30 latków są równouprawnienie i korzystanie z technologii. Wartości te stanowią podstawy decyzji, które wpływają na życie młodych konsumentów.

Na specjalnie stworzonej stronie internetowej marki umieściły kilka odcinków serialu, w którym grali znani aktorzy. Każdy miał szansę zagrać w następnym odcinku. Do kampanii zaproszono fanów marek, a castingi odbywały się w aplikacji na FB. W ten sposób zbierano ważne leady wraz z informacjami z FB, które pozwoliły behawioralnie posegmentować odbiorców i wzbogacić wiedzę marek o swoich odbiorcach.

Wyniki? Na głównych rynkach wzrost sprzedaży: USA o 277 procent i w Chinach o 6 prcoent. 25 tys. sprzedanych komputerów podczas kampanii, 178 tys. fanów strony na FB. Kampania zdobyła brąz w tegorocznych Cannes Lions w kategorii Branded Content & Entertainment.

Artur Brzyski, kierownik zarządzający Insys. Od lat zarządza projektami na styku marketingu, IT, mediów i big data. Wspomaga klientów w budowaniu strategii i modeli biznesowych, a także obecności marek w marketingu wielokanałowym. Zwolennik zarządzania opartego o design management i projektowania opartego o metody service design. Redaktor bloga o video marketingu www.insysplay.com/blog.

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: Artur Brzyski, Insys


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • 6ix 6ix

  6ix świadczy usługi bazujące na technikach WoMM (Word of Mouth Marketing). Naszą ambicją jest posiadanie...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • Digital We Digital We

  Wdrożenia, doradztwo, strategia, audyty, szkolenia, badania - internet i mobile. - serwisy i aplikacje internetowe...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
6ix
 
Arrow
newsletter
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.