7.08.2014 / Trendy / Kampanie
 

Psy szukają sieci Wi-Fi, a Ty skomponuj zwrotkę piosenki. Oto najlepsze kampanie na wakacje

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
 
archiwum własne
archiwum własne

O tym, jakie argumenty przekonują turystów w kwestii dostępu do internetu na wakacjach oraz jak wypromować festiwal muzyczny pisze Krzysztof Cieślak, prezes agencji B-MIND.

Dostęp do internetu w dobie coraz niższych opłat nie jest już problemem, jednak za granicą koszt jest nadal dość wysoki. A przecież, zwłaszcza w okresie urlopowym, generowanych jest dużo informacji czy zdjęć, którymi chcielibyśmy się podzielić ze znajomymi.

Z myślą o takich użytkownikach T-Mobile wystartował z kampanią pod hasłem Szukaj przygód, a nie WI-FI promująca pakiety internetu mobilnego w roamingu. Usługa Travel&Surf umożliwia połączenie z internetem, za granicą, bez obaw o wysokie rachunki.

Koncepcja kampanii jest niezwykle prosta i zabawna. Jose - Hiszpan postanawia wykorzystać naturalny instynkt psów do tropienia i wykorzystać go do poszukiwań WI-FI.

Twórcy kampanii stworzyli w sumie pięć filmów z ogromnym potencjałem viralowym.

Wszystkie dostępne są na kanale YouTube.

Kampania odniosła duży sukces w mediach społecznościowych. Tylko spot José's Wi-Fi Dogs zdołał zgromadzić już ponad 1,6 miliona wyświetleń na YouTube oraz 15 tysięcy share'ów na Facebooku. Kampania jest częścią ogólnoeuropejskiej akcji reklamowej koordynowanej przez Deutsche Telekom.

Offline w online z piwem na żywca grane

Wakacje to też sezon festiwali muzycznych. Oprócz tego to pora, gdy wzrasta aktywność komunikacji wszelkiej maści napojów chłodzących, w tym piwa. Znakomicie zdaje się łączyć te dwa aspekty Festiwal Żywiec Męskie Granie.

Marka postanowiła zaangażować zarówno stałych bywalców Festiwalu jak i tych, którzy z różnych powodów nie mogą tam dotrzeć. W ten sposób powstała największa, interaktywna trasa skupiająca ogromne rzesze internautów, którzy siedząc przed monitorami mogli typować swoich artystów, ale także decydować o wielu aspektach, w tym o kolejności występowania wykonawców.

Najciekawszymi aspektami całej promocji było wykorzystanie platformy video na Facebooku z opcją wpływania na kształt imprezy, przeprowadzanie rozmów na żywo z internautami oraz wykorzystanie kanału mobilnego.

Warto wspomnieć również o trwającym jeszcze do września konkursie na stworzenie najciekawszej zwrotki do singla Elektryczny. Połączenie wszystkich, wymienionych elementów spowodowało ogromny wzrost (w porównaniu z latami ubiegłymi) zainteresowania akcją.


źródło: print screen zwrotka.meskiegranie.pl

Krzysztof Cieślak - prezes agencji interaktywnej z kompetencjami Interactive Software House B-MIND, partner startupu Polstars oraz dyrektor operacyjny Faktium.pl, założyciel Tapio Games, wierny idei Design Thinking, okazjonalny programista interaktywny.

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: B-MIND, Krzysztof Cieślak


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • Tomasz Bonek Marta Smaga Sp. z o.o. Tomasz Bonek Marta Smaga Sp. z o.o.

  Kompleksowo realizujemy projekty internetowe - od strategii, poprzez wdrożenie witryny, do pozyskiwania...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • Digital We Digital We

  Wdrożenia, doradztwo, strategia, audyty, szkolenia, badania - internet i mobile. - serwisy i aplikacje internetowe...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • VENTI VENTI

  Mamy talent, świetne pomysły i nie zawahamy się ich użyć :-) Nasze kompetencje: witryny korporacyjne,...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Digital We
ASPER SOFTWARE HOUSE
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved. Created by Opcom