18.03.2014 / Realizacje
 

Henio i Krysia znikają z reklam Tesco?

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
 
fot. za YouTube
fot. za YouTube

Agencja PZL, odpowiedzialna za przygotowanie reklam z postaciami Krysi i Henia nie wygrała przetargu na dalszą obsługę sieci Tesco. Kontrakt zdobyła firma Red8 - wynika z informacji podanej przez Press.

Współpraca Tesco z PZL trwała od kilku już lat, podczas których Henio i Krysia stali się - obok Serca i Rozumu oraz Małego Głoda - najpopularniejszymi brand heroes w polskiej branży reklamowej. Koncept został doceniony za dobre wykorzystanie poszczególnych mediów - zarówno tradycyjnych, jak i internetowych oraz za niewymuszone poczucie humoru.

Tesco bałwan (szynka i proszek) - reklama Tesco

Źródło: Tesco Polska, YouTube

PZL jest zresztą znane z innych równie dobrych projektów. To agencja odpowiedzialna przede wszystkim za serię spotów z kabaretem Mumio przygotowanych dla Plusa. Zakończenie tej współpracy w 2012 przez wielu ekspertów było uznane za przedwczesne, a niedawne przejście Mumio do reklam Playa - szeroko komentowane. Większość ekspertów oceniła, że Mumio w Plusie bawił zdecydowanie bardziej.

Wynik przetargu specjalnie dla Interaktywnie.com komentuje Kot Przybora, prezes i dyrektor kreatywny agencji PZL:

- Decyzja została podjęta przez klienta w wyniku przetargu. Dla nas jest to decyzja niezupełnie zrozumiała, bo nasza kampania nie wykazała dotąd oznak zużycia. Wręcz odwrotnie, niezależne badania wykonane przez firmę badawczą z okazji przetargu wykazały czarno na białym, że kampania jest w dalszym ciągu ogromnym kapitałem docenianym przez klientów Tesco i również innych marketów. Z okazji prezentacji przetargowej zaprezentowaliśmy również kompleksowy plan multimedialny, który dawał możliwość rozwinięcia aktualnej kampanii, odświeżenia jej i pójścia dalej w tych warunkach, w jakich w tej chwili znajduje się niełatwy biznes naszego, byłego już teraz, klienta. Konstrukcja naszej prezentacji przetargowej przewidywała rozwiązania dotyczące wszystkich aspektów sprzedaży w obrębie samych marketów i wszystkich aspektów współczesnej reklamy. Nie przewidywała natomiast, bo nie mogła - takich sygnałów nie mieliśmy, pomimo bardzo wymagającej, trudnej terminowo i organizacyjnie współpracy, jakiej byliśmy w stanie sprostać na co dzień) tzw. zmęczenia materiału w relacjach klient – agencja, które prawdopodobnie jest głównym powodem przegranego przetargu.

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • OSOM STUDIO OSOM STUDIO

  Jesteśmy agencją interaktywną, której pasja i doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań mobilnych i internetowych,...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • AdROI AdROI

  AdROI jest niezależną agencją marketingową skoncentrowaną na projektowaniu i realizacji wielokanałowych...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (1)
Ola Hola
1. Ola Hola 16.02.2015 / 12:06
lubie te reklamy:)
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
Digital We
6ix
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.