Skoda Auto Polska SA uruchomiła nową wersję portalu internetowego firmy, przebudowanego w oparciu o cykl badań marketingowych.
Mając świadomość tego, jak ważnym kanałem komunikacji z Klientem jest Internet, przykładamy dużą wagę do efektywności naszych działań w tym obszarze. W związku z tym postanowiliśmy zmodernizować nasz serwis internetowy w oparciu o najnowocześniejsze rozwiązania – mówi Tomasz Piasny, PR Manager Skoda kierujący pracami nad uruchomieniem serwisu.

Prace nad serwisem trwały kilkanaście miesięcy, podczas których firma przeprowadziła m.in. badania opinii Internautów, pytając o cechy wymarzonego serwisu motoryzacyjnego oraz analizowała najczęściej przez nich oglądane treści w dotychczasowym portalu. Wykorzystano specjalistyczne narzędzia badawcze, takie jak Eye tracking. Pytano też użytkowników kilku portali motoryzacyjnych o ocenę kilku projektów graficznych nowego brand portalu. Badano zachowania użytkowników na podstawie oglądalności poszczególnych części dotychczasowego serwisu w oparciu o badania Gemius. W oparciu o cały cykl badań sformułowano wnioski dotyczące struktury portalu, sposobu prezentowania informacji i szaty graficznej.
Przykładowo przebadaliśmy 82 węzłów komunikacyjnych serwisu i na tej podstawie dział „Promocje” jeszcze bardziej niż dotychczas wyeksponowaliśmy w strukturze portalu – wyjaśnia Piasny.
W kolejnych miesiącach serwis będzie rozwijany o kolejne rozwiązania, m.in. zwiększające jego multimedialność i interaktywność. Powstanie też wersja serwisu optymalizowana na przeglądarki telefonów komórkowych. Do końca października do nowej formy portalu importera będą dostosowywane serwisy internetowe punktów dealerskich i serwisowych.
Skoda Auto Polska S.A. współpracowała przy wdrożeniu brand portalu z firmą GoldenSubmarine, która będzie także go obsługiwała i rozwijała. Agencja była odpowiedzialna za kompleksowe wykonanie tego przedsięwzięcia – od badań, przez budowę, po jego wdrożenie. GoldenSubmarine współpracuje z marką Skoda już od ponad dwóch lat.
"Przykładowo przebadaliśmy 82 węzłów komunikacyjnych serwisu i na tej podstawie dział ?Promocje? jeszcze bardziej niż dotychczas wyeksponowaliśmy w strukturze portalu ? wyjaśnia Piasny. "
Naprawdę nie chcę być złośliwy, ale badania, eyetracking i coś takiego?? Przecież to krzyczy designem sprzed 5 lat, a tekstów nie chce się czytać w ogóle. Ktoś tu wie jak robić pieniądze.
"W kolejnych miesiącach serwis będzie rozwijany o kolejne rozwiązania, m.in. zwiększające jego multimedialność i interaktywność."
Wow. Rewolucja. Czekam z niecierpliwością.
Dodaj komentarz
Podobne tematy