Interaktywnie.com - coedzienne Žródło inspiracji dla emarketera

IBM odchudza WWW

Firma IBM opracowała technologię "odchudzania" istniejących stron internetowych dla potrzeb komórek.

Narzędzie zrealizowane zostanie w formie dodatku do przeglądarki Firefox Mobile i pozwoli użytkownikom "zarejestrować" kroki potrzebne do wykonania prostego zadania w sieci. Repertuar owych "prostych zadań" jest jednak dość pokaźny - od zakupów na eBayu począwszy, a skończywszy na oglądaniu internetowego video. Użytkownicy będą mogli "wyciąć" sekcję z konkretnej strony WWW, by następnie zapisać ją na innym serwerze, który prześle odchudzoną wersję strony na urządzenie mobilne.

Oprogramowanie umożliwi użytkownikom mobilnego internetu tworzenie swoich własnych wersji stron WWW, które będzie można wygodnie wyświetlać na małych ekranach telefonów komórkowych, oraz udostępniać znajomym.

Jedyny problem polega na tym, że najprawdopodobniej nie wszyscy właściciele serwisów wyrażą zgodę na to, by kopie ich stron działały na serwerach zewnętrznych. Twórcy narzędzia mają jednak nadzieję, że wkrótce IBM zdecyduje się uruchomić własny zaufany serwer do świadczenia tego typu usług.

Źródło: pcworld.com

wyświetleń:
809
dodane do kategorii:
Zainstaluj sobie wersje flasha

Więcej na temat


Podobne tematy

Komentarze

Zostaw komentarz

Nie bądź anonimowy. Zarejestruj się! Otrzymasz profil dzięki któremu Twoje komentarze będą bardziej wiarygodne. Będziesz miał również dostęp do newslettera, ofert pracy, forum dyskusyjnego oraz kontaktu do innych zarejestrowanych osób.

strzala strzala strzala

Cytat dnia

Jeśli chodzi o pogłoski na temat zbliżającej się "śmierci Web 2.0" to uważam je za przesadzone.

Marcin Dobrzyniecki - Pełnomocnik Zarządu ds. Produktu Reklamowego - Nasza-Klasa.pl

praca




Społeczność

Bartłomiej Roszkowski NetPress Digital Sp. z o.o. Prezes Zarządu
Rygiel Monika E-Financial S.A. Marketing & PR Specialist
Piński Bartosz Opcom Strategy Planner

Dołącz do społeczności interaktywnie.com

Mobilnie:

Bądź zawsze na bieżąco

Interaktywnie.com w Twojej komórce: m.interaktywnie.com

Więcej

Ostatnie komentarze

Więcej

Webskie strony

  • fwa

    We współpracy z Favourite Website Awards

  • Philips sense and simplicity

    4 Komentarze

    Serwis jest elementem kampanii wizerunkowej promującą markę Philips w kontekście...

  • BKmisja

    4 Komentarze

    Futurystyczna wizja miasta, w którym Internauta może zostać zdobywcą XBoxa...

  • Nokia - Opętanie

    13 Komentarzy

    Strona jest elementem akcji promocyjnej nowego telefonu Nokia N96. Akcja składa...

Więcej

Artykuły

Więcej

Ostatnio na forum