Interaktywnie.com - coedzienne Žródło inspiracji dla emarketera

MsPhone w drodze?

Czy istnieje szansa aby Microsoft wystartował z produktem, który dorównałby iPhone'owi?

Przed kilkunastoma dniami prezes Microsoftu Steve Ballmer zapowiedział, iż już niedługo, jego firma rozpocznie działania, których celem będzie zwiększenie jej konkurencyjności na rynku urządzeń przenośnych. Dzięki rozszerzeniu współpracy z producentami sprzętu, oraz wykorzystaniu systemu Windows Mobile, Microsoft zamierza stworzyć nowsze, doskonalsze urządzenia oraz poważnie zagrozić Apple.

Takie postawienie sprawy nie mogło nie zainspirować blogosfery do spekulacji na temat rychłego wprowadzenia na rynek produktu, który mógłby konkurować z iPhonem. Bardziej umiarkowani w swoich domysłach przekonują, że deklaracja ta oznacza opracowanie nowej wersji multimedialnego odtwarzacza Zune, który łączyłby w sobie wszelkie dotychczasowe funkcje przenośnego odtwarzacza multimedialnego, telefonu oraz konsoli.

Zdaniem Michaela Gartenberga, konsultanta z firmy analitycznej Jupiter Research, pojawienie się na rynku telefonu zbudowanego w oparciu o Zune, jest właściwie nieprawdopodobne. Według niego, producent Visty niewątpliwie zaskoczy nas kilkoma nowościami, ale nie tego typu. Gartenberg zwraca uwagę na fakt, iż już od kilku lat Microsoft zapewnia producentom sprzętu system Windows Mobile- platformę programową do urządzeń przenośnych. W chwili obecnej, prawdopodobieństwo stworzenia przez Microsoft telefonu opartego jednocześnie na tym samym systemie, jest właściwie niemożliwe. Gartenberg podkreśla, iż firma doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego też nieprawdopodobne są przypuszczenia, iż zdobędzie się na tak duże ryzyko.

W związku z powyższym, najbardziej realny wydaje się scenariusz zakładający rozszerzenie funkcjonalności Windows Mobile o wszelkie funkcje posiadane przez Zune. Dzięki takiemu zabiegowi, producenci wykorzystujący w swoich produktach platformę Microsoftu, już wkrótce mogliby opracować urządzenia o funkcjach podobnych do iPhone’a.
Na tym polu jednak koncern z Redmond czeka kolejny twardy konkurent, w postaci mobilnego systemu operacyjnego Android przygotowywanego przez inżynierów Google, a także redefiniującej swoją strategię platformy Symbian.

wyświetleń:
398
dodane do kategorii:
Zainstaluj sobie wersje flasha

Więcej na temat


Podobne tematy

Komentarze

Zostaw komentarz

Nie bądź anonimowy. Zarejestruj się! Otrzymasz profil dzięki któremu Twoje komentarze będą bardziej wiarygodne. Będziesz miał również dostęp do newslettera, ofert pracy, forum dyskusyjnego oraz kontaktu do innych zarejestrowanych osób.

strzala strzala strzala

Cytat dnia

Pęknie kilka kolejnych mini baniek spekulacyjnych (absurdalne wyceny projektów / start-upów, gdzie jedyną wartością jest pomysł - oczywiście skopiowany z USA; wyśrubowane oczekiwania pracowników dotyczące wynagrodzeń).

Marek Rusiecki - Członek Zarządu Xevin Investments

praca



Społeczność

Gocała Adam Polskapresse Sp. z o.o. Dyrektor wydawniczy serwisów internetowych...
Tomasz Teodorczyk nugg.ad Sales Director CEE
Miesiac Marek ClickAJob Project Manager

Dołącz do społeczności interaktywnie.com

Mobilnie:

Bądź zawsze na bieżąco

Interaktywnie.com w Twojej komórce: m.interaktywnie.com

Więcej

Ostatnie komentarze

Więcej

Webskie strony

  • fwa

    We współpracy z Favourite Website Awards

  • Kto mi zdmuchnąl Krupnik?!?

    9 Komentarzy

    Internauci odwiedzający stronę zostają wciągnięci w biurową intrygę z kradzieżą...

  • Bohater Codzienności

    20 Komentarzy

    Bardzo klimatyczny serwis dla marki Energa.

  • Spectab

    10 Komentarzy

    W roli głównej: Spec Tab zmniejszający uboczne objawy spożycia alkoholu, Elena...

Więcej

Artykuły

Więcej

Ostatnio na forum