Interaktywnie.com - coedzienne Žródło inspiracji dla emarketera

Walentynkowy raport NewsPoint

NewsPoint przygotował okolicznościowy walentynkowy raport na temat serwisów randkowych. Z zestawienia wynika, że serwisy randkowe nie prowadzą aktywnych działań z zakresu public relations.

Najaktywniejszym tego typu portalem w polskim internecie jest sympatia.onet.pl (34 publikacje). Pozostałe wybrane do badania serwisy w badanym okresie zanotowały po 1-3 publikacje (ilove.pl, randki.interia.pl, randki.wp.pl, randki.o2.pl, cafe.gazeta.pl, fotoflirt.pl), lub też wcale (m.in. cyberrandka.pl, passion.com, randki24.pl czy be2.pl)

Większość publikacji internetowych zawierających nazwy serwisów to wzmianki - często w kontekście prowadzonych kampanii reklamowych czy też innych działań marketingowych. Bardzo często pojawiają się również informacje o potencjalnych zagrożeniach wynikających z randkowania poprzez internet (m.in. proces oskarżonego o zabójstwo kobiety poznanej przez serwis randkowy; temat sponsoringu seksualnego). Artykuły, w których wzmiankowano strony randkowe, poruszały też takie tematy, jak nieudana inwestycja funduszu European Founders w serwis randkowy ilove; porady - jak dobrze zaprezentować się na portalu randkowym i jak umiejętnie z niego korzystać; szukanie partnera przez biuro matrymonialne/serwis randkowy, zalety i wady takiego rozwiązania, etc. Publikacje, które pojawiły się 13 lutego dotyczą ogólnego spadku popularności serwisów randkowych.

Przy tworzeniu listy stron do badania korzystano ze statystyk Alexa.com. Z analiz tych statystyk wynika, że przed walentynkami wyraźnie zaczyna rosnąć ruch na portalach randkowych. Nie ma to jednak wyraźnego przełożenia na liczbę publikacji – przynajmniej tuż przed 14 lutego. Mała ilość artykułów może wynikać z większego nacisku położonego przez te portale na działania reklamowe lub linki sponsorowane oraz z niestosowania działań public relations online. Prowadzi to do niezbyt optymistycznego wniosku, że portale niedoceniają PR w internecie, chociaż swoją ofertę kierują właśnie do internautów.

Zestawienie objęło publikacje na temat tych serwisów w internecie pomiędzy 1 listopada 2007 a 13 lutego 2008.

dodane do kategorii:

Podobne tematy

Komentarze

Zostaw komentarz

Nie bądź anonimowy. Zarejestruj się! Otrzymasz profil dzięki któremu Twoje komentarze będą bardziej wiarygodne. Będziesz miał również dostęp do newslettera, ofert pracy, forum dyskusyjnego oraz kontaktu do innych zarejestrowanych osób.

strzala strzala strzala

Cytat dnia

MySpace nie będzie rewolucją.

Jarosław Sosiński, dyrektor zarządzający Zed Digital, o polskim MySpace.


frashmail Parnter sekcji: Raporty i badania



Społeczność

Tomczyk Tomasz K2 Internet Agency Managing Director
Dworek Tomasz One-2-One S.A. marketing manager
Orłowski Eryk Komitywa.com dyrektor zarządzający, współwłaściciel...

Dołącz do społeczności interaktywnie.com

Mobilnie:

Bądź zawsze na bieżąco

Interaktywnie.com w Twojej komórce: m.interaktywnie.com

Więcej

Webskie strony

  • fwa

    We współpracy z Favourite Website Awards

  • Bonarka 4 Business

    5 Komentarzy

    Najnowsza inwestycja Trigranit Development Polska w 3D.

  • Crash Course With Shaun Whitehttp

    1 Komentarz

    Gwiazda deski i snowboardu Shaun White w kilkudziesięciu zabawnych filmikach...

  • Bioshock PS3

    3 Komentarze

    Strona promująca grę Bioshock w wersji na Play Station 3. Odkryj mroczny świat...

Więcej

Wywiady

Więcej

Ostatnio na forum