Interaktywnie.com - coedzienne Žródło inspiracji dla emarketera
Kategorie
- Wszystkie
- Biznes
- Lajfstajl
- Wideo
- Wyszukiwarki
- Wirtualne światy
- Adtech
- Inne
- E-commerce
- Mobile
- E-mail marketing
- Zakup mediów
- Wydarzenia i konferencje
- Raporty i badania
- Ludzie
- Projektowanie interakcji
- Agencje interaktywne
- Portale
- Social media
W sprawie newsów kontaktuj się z Iwoną
E: ib@interaktywnie.com
T: 602 460 272
Google Friend Connect

- dodał: Piotr Fiećko / Interaktywnie.com
Według informacji serwisu TechCrunch Google uruchomi jutro swój kolejny projekt o wymownej nazwie "Friend Connect". Będzie to nic innego, jak zestaw API dla uczestników projektu Open Social, którego głównym zadaniem jest transmisja danych z profili w serwisach społecznościowych do innych serwisów www.
W ostatni wtorek, konkurencyjny produkt, o nazwie Data Availability uruchomił serwis MySpace. W piątek zaś z bardzo podobną inicjatywą wystartował Facebook.
Podobnie jak Data Availability oraz Facebook Connect, Google Friend Connect będzie sposobem na bezpieczne przesyłanie danych z profili w różnych serwisach społecznościowych do serwisów zewnętrznych.
Główną korzyścią płynącą z takich usług jest umożwliwienie użytkownikom koordynacji aktywności w różnych serwisach społecznościowych z jednego miejsca w sieci. Naturalne wydaje się, że miejscem tym stanie się serwis, z którym dany użytkownik się najbardziej utożsamia.
Głównym powodem, dla którego trzej najważniejsi internetowi gracze uruchamiają podobną usługę mniej-więcej w tym samym czasie jest przysłowiowe "kto pierwszy ten lepszy". W dłuższej perspektywie liczy się przede wszystkim kontrola nad danymi użytkowników.
Według przewidywań, oferta Google, z którą dokładnie zapoznamy się jutro może okazać się jednak mniej atrakcyjna niż oferta konkurentów, a to ze względu na silniejsze ograniczenia danych. MySpace i Facebook przesyłają swoje dane bezpośrednio przez API ufając właścicielom zewnętrznych serwisów, że nie naruszą reguł polityki prywatności. Elastyczność ta pozwoli zewnętrznym serwisom połączyć swoje informacje z informacjami od tych dostawców.
Na więcej szczegółów musimy zaczekać do jutra.
Źródło: TechCrunch.com
- dodane do kategorii:
- Biznes
Podobne tematy
Zostaw komentarz
Nie bądź anonimowy. Zarejestruj się! Otrzymasz profil dzięki któremu Twoje komentarze będą bardziej wiarygodne. Będziesz miał również dostęp do newslettera, ofert pracy, forum dyskusyjnego oraz kontaktu do innych zarejestrowanych osób.

Komentarze