Interaktywnie.com - coedzienne Žródło inspiracji dla emarketera
Kategorie
- Wszystkie
- Prawo
- Gry
- Software
- Biznes
- Lajfstajl
- Wideo
- Wyszukiwarki
- Wirtualne światy
- Adtech
- Inne
- E-commerce
- Mobile
- E-mail marketing
- Zakup mediów
- Wydarzenia i konferencje
- Raporty i badania
- Ludzie
- Projektowanie interakcji
- Agencje interaktywne
- Social media
- Portale
W sprawie newsów kontaktuj się z Iwoną
E: ib@interaktywnie.com
T: 602 460 272
Dziennikarze szkolą blogerów

- dodał: Piotr Fiećko / Interaktywnie.com
Osoby nie związane w żaden sposób z dziennikarstwem, które zaczynają prowadzić blogi często dostarczają informacji, których prasa dostarczać nie chce, lub nie może. Jednak coraz większa liczba blogerów zwraca się do profesjonalnych dziennikarzy o pomoc przy rozwianiu wąptpliwości, które mogą zrodzić się podczas blogowania. Pytania "Kiedy mamy do czynienia ze zniesławieniem? Jaka jest różnica pomiędzy informacją a komentarzem? Jak uzyskać dostęp do dokumentów publicznych?" coraz częściej pojawiają sięrównież w czasie praktyki blogerskiej.
Robert Cox, prezes stowarzyszenia Media Bloggers Association, powiedział, że przeciw amerykańskim blogerom toczy się obecnie ok. 100 spraw o odszkodowanie, którego łączna watości to ponad 17 mln USD, z czego 60 proc. dotyczy zniesławienia, 25 proc. naruszenia praw autorskich, a 10 proc. naruszenia prywatności i innych dóbr osobistych. "To jedynie czubek góry lodowej", powiedział Cox. "Blogerów prosi się często o polubowne wypisanie czeków, na które godzą się chcąc uniknąć spraw sądowych. Takie oskarżenia przeciwko blogerom są na porządku dziennym. Odszkodowania mogą im solidnie dać w kość."
Źródło: Yahoo! News
- dodane do kategorii:
- Inne
Podobne tematy
Zostaw komentarz
Nie bądź anonimowy. Zarejestruj się! Otrzymasz profil dzięki któremu Twoje komentarze będą bardziej wiarygodne. Będziesz miał również dostęp do newslettera, ofert pracy, forum dyskusyjnego oraz kontaktu do innych zarejestrowanych osób.


Komentarze