2 mln zł na Kindle. Tak kupujemy czytniki na Allegro

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
 
fot. Flickr.com/kodomut/CC
fot. Flickr.com/kodomut/CC

Manubia.pl po raz drugi przygotowała, na zlecenie Antyweb, raport dotyczący sprzedaży czytników e-booków na Allegro. W porównaniu do ostatniego kwartału 2011 roku, pierwsze trzy miesiące bieżącego roku nie przyniosły zbyt wielu niespodzianek. Najpopularniejszym modelem pozostaje Kindle, w wersji klasycznej.

Drugie miejsce przypadło wersji dotykowej czytnika. Ogółem na aukcjach Allegro zostało sprzedanych 4 800 czytników.

Prawie wszystkie czytniki (95 procent) wystawiane na aukcjach to urządzenia nowe. Zaledwie 5 procent wszystkich przedmiotów wystawionych jest w kategorii "używane".

Najwięcej czytników zostało sprzedanych w marcu, z czego dominujące były dwa tygodnie między 11 a 17 marca, jak również między 25 a 31 marca. Wtedy też sprzedano odpowiednio 453 i446 sztuk czytników.

Łączny obrót na sprzedaży produktów Kindle w pierwszym kwartale tego roku to ponad 2 milionów złotych. O ile w przypadku nowych przedmiotów najczęściej sprzedawany jest model Classic, o tyle jeśli mowa o używanych czytnikach, to internauci najczęściej wystawiają na aukcje model Touch. Łączna liczba sprzedanych czytników na rynku wtórnym wyniosła w pierwszym kwartale 251 sztuk.

Najpopularniejszym produktem dodatkowym do Kindla sprzedawanym na Allegro zdecydowanie są wszelkiego rodzaju etui czy futerały. Najpopularniejsze są produkty do 50 zł, jednak nie brakuje i takich za blisko 400 złotych.

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: Manubia.pl, allegro, czytniki, e-booki


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
 
Arrow
newsletter
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.