Co najchętniej zamawiamy do jedzenia przez internet?

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
Zbigniew Forjasz
 
fot. SXC.hu/sqback/CC
fot. SXC.hu/sqback/CC

Według najnowszego raportu pizza straciła palmę pierwszeństwa. Ustąpiła miejsca daniom kuchni orientalnej, np. wontonom, mu gu gaj pan, czy murgh jalfreji, zamawianym przez ponad 30 proc. użytkowników sieci oraz rodzimym specjałom, takim jak kaczka faszerowana jabłkami, czy żeberka w miodzie, które wybiera co piąty internauta.

W gustach kulinarnych Polaków zachodzą duże zmiany. Wg serwisu Foodpanda.pl, spośród 10 najpopularniejszych restauracji, najchętniej wybieranych przez jego użytkowników, zaledwie dwie to pizzerie. Natomiast co trzecia potrawa zamawiana obecnie w internecie, to danie orientalne. – Chiny, Indie, kuchnia wietnamska – to smaki, które coraz częściej goszczą na polskich stołach. - Obok nich możemy znaleźć tradycyjny polski żurek lub schabowy, gdyż właśnie te rodzime specjały zamawia w sieci 20 proc. osób – zauważa Michał Rokosz z Foodpanda.pl. Stale zwiększająca się baza dostępnych w serwisach tego rodzaju restauracji, przyczynia się do większego zróżnicowania oferowanych potraw. Serwisy prezentujące informacje o restauracjach oraz pozwalające na zamawianie jedzenia online, dają nowe możliwości wyboru, znacznie usprawniając przy tym cały proces. Bogate menu oraz recenzje innych użytkowników, również wpływają na zmianę zachowań Polaków. Nie tylko nie boimy się próbować nowości, ale sami coraz częściej wychodzimy z inicjatywą, wyszukując i zamawiając dania z odległych zakątków świata.

Tymczasem na mieście...

Polacy zdecydowanie nie są bywalcami restauracji – tylko co dziesiąty minimum raz w tygodniu je na mieście. Ponad 40 proc. odwiedza lokale gastronomiczne raz na 2 lub 3 miesiące, jednak większość korzysta z tego przywileju jedynie raz w roku. Wiele restauracji w swoim menu nadal proponuje pizzę, gdyż wciąż jest ona chętnie zamawianym przez nas daniem. Każdy zna jej smak, nie wymaga długiego czasu oczekiwania, jest zazwyczaj w przystępnej cenie. Składając zamówienie na miejscu, w danej restauracji, mamy dodatkowo ograniczony wybór, związany z rodzajem restauracji i serwowanych w niej dań. Problem ten nie istnieje w przypadku zamawiania przez internet. - Mając do wyboru restaurację, do której dojazd zajmie nam godzinę lub zamówienie jedzenia z dowozem, prawie każdy wybierze tę drugą opcję - mówi Jeremi Dujaque z warszawskiej restauracji Smaki Woka.

W domu, w biurze, w korku – przez internet

Rosnącą systematycznie liczba aktywnych użytkowników sieci, a także duża popularność e-zakupów sprawia, że coraz chętniej wykorzystujemy internet również do zamawiania jedzenia. Możliwość zapoznania się z ofertą wielu restauracji z najbliższego otoczenia w jednym miejscu, jest dodatkowym atutem. – Oprócz standardowego złożenia zamówienia, klient porównuje oferty lokali gastronomicznych z najbliższej okolicy. Dodatkowo wspiera się rekomendacjami użytkowników, gdyż każdy z nich może ocenić jakość świadczonych usług oraz smak potraw. Ważny jest też dokładny czas dostarczenia posiłku, który określamy dla każdej restauracji – dodaje Michał Rokosz z Foodpanda.pl.

Co więcej, właściciele smartfonów mają do dyspozycji oprogramowanie, dzięki któremu nawet w drodze do domu, stojąc w korkach czy jadąc autobusem, mogą złożyć zamówienie. To znacznie skraca czas oczekiwania na posiłek i powoduje, że możemy zjeść go np. zaraz po powrocie do domu. Internet oraz aplikacje mobilne pozwalają nie tylko na zamówienie dania w dowolnym miejscu i czasie, ale umożliwiają też wybór z szerokiego wachlarza ofert różnych restauracji.

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: jedzenie przez internet, oferta


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Komentarze
iza
1. iza, 46.115.149.*, 10.06.2014 / 17:45
Ja teraz zamawiam różne dania, kiedyś była to tylko pizza a teraz to na co mamy ochotę. W Bistro24 jest duży wybór dań, to nie ma problemu.
Tośka
2. Tośka, 91.244.218.*, 11.06.2014 / 22:52
Nie słyszłam o Bistro24.Widzę że akurat w moim mieście mają swoje restauracje więc będę mogła coś smacznego zamówić.Napewno wypróbuję.
sara
3. sara, 46.115.14.*, 13.06.2014 / 10:20
Nie wiem gdzie mieszkasz, ale dzisiaj mają w swojej ofercie rabat 20% na całe menu poza śniadaniami z Avenue
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
 
Arrow
newsletter
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.