Polski Internet trafi do globalnych badań

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
 
W światowych analizach wydatków na reklamę internetową po raz pierwszy uwzględniona zostanie Polska. Nasz rynek będzie oceniany przez międzynarodową organizację branży internetowej IAB w taki sam sposób (w tzw. badaniach AdEx) jak inne rynki.

Wydatki w Polsce na reklamę online ujęte zostaną po raz pierwszy w oficjalnym raporcie IAB za rok 2007, który będzie publikowany w czerwcu 2008 r. Nakłady będą ocenione bardziej precyzyjnie niż dotychczas, kiedy były szacowane bez dokładniejszych danych np. o reklamie w wyszukiwarkach (m.in. dlatego, że nie podawał ich w Polsce Google).

W istocie do połowy 2007 roku publikowane były szacunki reklamy internetowej w Polsce obejmujące tylko część rynku. IAB Polska dopiero niedawno spróbowała oszacować także wydatki na promocję w wyszukiwarkach.


W rezultacie przedstawiła prognozę, że całość wydatków na reklamę w polskiej sieci może w 2007 r. wynieść 415 mln zł, a nie 305 mln zł, jak przewidywano wcześniej. Zdaniem organizacji na płatne odnośniki reklamodawcy mogli wydać w mijającym roku 110 mln zł.

Zapowiadany czerwcowy raport wraz z polską edycją AdEx obejmie wydatki na internetową reklamę graficzną, ogłoszenia drobne, reklamę w wyszukiwarkach i e-mailing. W efekcie internetowe rynki w poszczególnych krajach będzie już można porównywać na podstawie danych zbieranych według jednej metodologii. Może się okazać – twierdzą obserwatorzy rynku – że Internet jest już blisko radia pod względem wydatków na reklamę. IAB Europe podał wstępne szacunki wydatków na promocję online na naszym kontynencie. Wynika z nich, że w 2007 r. wydatki wyniosą 11,5 mld euro, czyli będą większe o 38 proc. niż w 2006 roku. Co więcej, rynek amerykański jest już niewiele większy od europejskiego. Różnica sięga tylko 2,1 mld euro. Rok temu wynosiła 4,8 mld euro.

Źródło: Rzeczpospolita
 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • Digital We Digital We

  Wdrożenia, doradztwo, strategia, audyty, szkolenia, badania - internet i mobile. - serwisy i aplikacje internetowe...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Naszym Klientom od 2007 roku zapewniamy kompleksową obsługę social media dla marki lub firmy. Oferujemy skuteczne...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • ASPER SOFTWARE HOUSE ASPER SOFTWARE HOUSE

  ASPER SOFTWARE HOUSE z Warszawy to osiem lat doświadczenia i dziesiątki zadowolonych Klientów. W naszej pracy...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.