Większość polskich internautów korzysta z internetowych multimediów

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
 
Fot.: Ed Yourdon / CC / Flickr
Fot.: Ed Yourdon / CC / Flickr

Trudno wyobrazić sobie Internet bez materiałów multimedialnych, nie dziwi więc powszechne z nich korzystanie. Opublikowany w dniu dzisiejszym raport firmy badawczej Gemius SA, opracowany we współpracy z Grupą RMF FM oraz TVP "Audio i wideo w sieci", potwierdza zainteresowanie treściami tego typu w Internecie. Raport jest podsumowaniem wyników badania przeprowadzonego w styczniu b.r. na grupie 1200 internautów, których celem było studium zachowań i opinii internautów korzystających z treści multimedialnych w sieci.

Ponad 80% polskich internautów powyżej 14 roku życia miało kontakt z materiałami wideo (np. serwisami wideo, telewizją internetową), a ponad połowa słuchała radia internetowego. Najpopularniejsze są serwisy wideo, z których skorzystało niemal 75% badanych. Respondenci deklarowali również rosnące zainteresowanie tego typu treściami i plany częstszego z nich korzystania.

Wykres 1. Kontakt z materiałami audio i wideo w sieci – "Czy kiedykolwiek skorzystałaś(eś) z wymienionych poniżej usług lub serwisów?"

Źródło: Gemius SA, raport „Audio i wideo w sieci”, styczeń 2010; N – wszyscy badani

Respondenci deklarują dosyć regularne korzystanie z radia internegowego (22% badanych słucha go przynajmniej raz w tygodniu), a także z internetowych serwisów wideo (prawie 50% deklaruje oglądanie treści w tego typu serwisach przynajmniej raz w tygodniu). Do mediów internetowych przyciąga przede wszystkim mniejsza uciążliwość reklam oraz większa różnorodność dostępnych treści. Z drugiej jednak strony badani podkreślają, że tradycyjne media cieszą się większym zaufaniem jako rzetelne źródła informacji.

Wykres 2. Radio internetowe a radio tradycyjne – "Zaznacz, które z wymienionych poniżej stwierdzeń bardziej pasują Twoim zdaniem do radia internetowego, a które bardziej do radia tradycyjnego"

Źródło: Gemius SA, raport „Audio i wideo w sieci”, styczeń 2010; Podstawa procentowania: badani, którzy kiedykolwiek korzystali z radia internetowego (N=710)

Badanie "Audio i wideo w sieci" zostało zrealizowane w okresie od 5 do 18 stycznia 2010 metodą CAWI za pomocą ankiet emitowanych losowo na witrynach internetowych. Kwestionariusz składał się z 38 pytań. W ramach badania zebrano 1200 wypełnionych do końca kwestionariuszy od internautów w wieku powyżej 14 lat.

Źródło: Gemius

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Naszym Klientom od 2007 roku zapewniamy kompleksową obsługę social media dla marki lub firmy. Oferujemy skuteczne...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • OSOM STUDIO OSOM STUDIO

  Jesteśmy agencją interaktywną, której pasja i doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań mobilnych i internetowych,...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • 6ix 6ix

  6ix świadczy usługi bazujące na technikach WoMM (Word of Mouth Marketing). Naszą ambicją jest posiadanie...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.