Agencje dobrze oceniałyby współpracę z klientami, gdyby nie…

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
Fot. Rawpixel - Fotolia.com
Fot. Rawpixel - Fotolia.com

Największą zmorą korporacji jest długi proces decyzyjny, co w przypadku kampanii internetowych bardzo źle odbija się na efektach. W nieustannie zmieniającym się środowisku trzeba podejmować szybkie i zdecydowane kroki. Wyłączając ten aspekt trzeba zauważyć, że wśród klientów zaszedł szereg pozytywnych zmian – ich wiedza coraz częściej jest na poziomie agencji i są otwarci na porady fachowców. Byłoby nieźle, gdyby jeszcze przetargi były sprawniej organizowane. Przeczytaj, jak agencje oceniają swoich klientów.

Praktycznie nie ma już klientów nie doceniających roli digitalu w kampanii. Choć daleko jesteśmy od przeceniania, to jednak według ludzi z branży interaktywnej, świadomość klientów jest na wysokim poziomie.

- Rosnąca liczba korzystających przede wszystkim z internetu skłania marketerów do poświęcenia digitalowi coraz większej uwagi i pogłębiania wiedzy na jego temat. W konsekwencji klienci są w stanie przeznaczyć na działania w digitalu coraz większe budżety reklamowe - Olga Szymkowiak z Deloitte Digital. Klientom nie chodzi już tylko o bycie w sieci, bo inaczej już nie można – oczekują kompleksowych, ciekawych rozwiązań – choć nie zawsze.


Świadomość - 4


(w skali od jeden do pięciu)

- W początkowej fazie współpracy klienci często oczekują świeżego podejścia do projektu i innowacyjnych propozycji. Coraz częściej zauważają potrzebę wyróżnienia się na tle konkurencji. Obecnie nie chodzi już o samą obecność online, ponieważ staje się to standardem, lecz o pozytywne zaskoczenie użytkowników – mówi Piotr Kulczycki z Crafton. - Niestety wraz z rozwojem projektu klienci rezygnują z autorskich pomysłów na rzecz standardów. Powody są różne, ale niekiedy związane są z mniejszą świadomością osób na wyższych stanowiskach w hierarchii firm.

Klienci również często wiedzą, co za pomocą konkretnych narzędzi jest możliwe do osiągnięcia. - Aktywnie śledzą zmiany i rozwój rynku, głównie na przykładzie swojej konkurencji. Posiadają dużą świadomość na temat dostępności rozwiązań, które mogą stosować, a co więcej, wiedzą, czego od nich oczekiwać, co powinni osiągnąć dzięki ich wykorzystaniu – przyznaje Łukasz Kaczmarek, partner w OSOM STUDIO.

Zgadza się z tym spostrzeżeniem Radek Dziemaszkiewicz, creative manager w Zjednoczenie.com: „Rosną oczekiwania i umiejętność weryfikacji jakości usług oferowanych przez agencje”, twierdzi i dodaje, że „coraz częściej zgłaszają się do nas klienci, którzy nie są zadowoleni ze skuteczności dotychczasowych działań. Często oczekują od nas przygotowania nowej strategii, podniesienia konkretnych wskaźników i na podstawie naszych rekomendacji rozważają zmianę swojego dotychczasowego podejścia.”

Mechanizmy, jakimi rządzi się marketing w sieci są dość zawiłe, ale dysponenci budżetów coraz lepiej się w nich orientują. Co prawda jeszcze nie „zasłużyli” na pełną czwórkę, jednak branża ocenia ich wiedzę na prawie dobrą.


Wiedza na temat internetu - 3,7

(w skali od jeden do pięciu)


- Ta wiedza rośnie z roku na rok. Wpływa na to zarówno dołączanie coraz młodszych osób do zespołów naszych klientów, jak i coraz bardziej powszechne szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne firm – uważa Piotr Kulczycki z Crafton. - Działy marketingu zauważają potrzebę śledzenia nowości, także tych internetowych.

- Coraz częściej mamy do czynienia ze specjalistami, którzy mają wiedzę i doświadczenie na poziomie agencyjnym. Każdy większy klient ma dział lub osoby dedykowane do marketingu interaktywnego
– zauważa Alicja Niewęgłowska z GoldenSubmarine.

Podobnego zdania jest Łukasz Kaczmarek z OSOM STUDIO. Szczególnie docenia postępy w dość nowej dziedzinie. - Rozwój świadomości i wiedzy najbardziej dostrzegalny jest w obszarze mobile. Dotychczas wykorzystanie tego kanału ograniczało się wyłącznie do posiadania własnej aplikacji mobilnej, która często miała stanowić klon zagranicznego rozwiązania mobilnego – twierdzi. - Obecnie klienci są zainteresowani tworzeniem dedykowanych rozwiązań mobilnych... >>>

>>> pełny tekst przeczytasz w raporcie "Agencje Interaktywne 2016" POBIERZ PDF.


 

 

 

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • APLAN MEDIA APLAN MEDIA

  Wiedza pochodzi z doświadczenia, natomiast intuicja z serca. Od ponad 9 lat łączymy wiedzę z intuicją oraz...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.