
Gorące dyskusje i ponad 50 prezentacji – tak w skrócie można podsumować InternetBetę. Impreza organizowana przez Mateusza Tułeckiego w rzeszowsiej Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania zgromadziła ponad 300 osób z branży internetu i mediów.
Pierwszy dzień to przede wszystkim prezentacje gości zza granicy. W tym roku InternetBetę odwiedzili między innymi profesor Lawrence Lessig – założyciel i twórca Creative Commons, oraz Alexander Bard – muzyk, a także autor głośnej książki „Netokracja”. Lessig poświęcił swoją prezenatcję kreatywności i ograniczania jej przez prawo autorskie. Po południu obaj panowie wzięli udział w dyskusji panelowej.
Wywiady przeprowadzone przez www.123people.pl.
Drugi dzień był najbardziej bogaty w prezentacje. Wykłady odbywały się w trzech salach, przy czym na czas prezentacji Maćka Budzicha na temat współpracy z blogerami, publiczność musiała przenieść się do auli. Frekwencja dopisała. Budzich zwięźle przedstawił najważniejsze problemy przy podejmowaniu współpracy z blogerem, z czego najważniejszą zasadą okazało się być „po prostu k**** nie kłam”. W prezentacji pojawiło się kilka case'ów, między innymi ostatni angaż Kominka do promocji restauracji Burger King. Echem odbiła się również prezentacja Marcina Bosackiego i Dawida Trzeciaka, którzy opowiedzieli o stworzeniu Paczkomatów oraz promocji aplikacji na Facebooku. Oprócz prezentacji w auli głównej można było posłuchać panelu, w którym wzięli udział znani dzienikarze – Igor Janke oraz Tomasz Machała, a także posłanka PO Agnieszka Pomaska. Dyskusję prowadził Szymon Sikorski z Publicon.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Ostatniego dnia swoje prezentacje wygłosili między innymi Andrzej Garapich z PBI oraz Dawid Szczepaniak i Paweł Loedl. Garapich przybliżył nieco metodologię Megapanelu, a także opowiedział o trudnościach pomiaru aktywności w social media. Szczepaniak i Loedl z agencji Pride&Glory przedstawili kampanię Drevnego Kocura. Działania skupiały się na Facebooku, a jej celem nie była ilość fanów, tylko ich jakość.
W piątek podczas konferencji Patryk Góralewski i Piotr Pągowski zaprezentowali również nowego Internet Explorera 9. Kilka słów o przeglądarce: ma być szybsza, bezpieczniejsza i bardziej przyjazna dla użytkownika.
Przebieg InternetBety można było śledzić na Blipie pod tagiem #internetbeta. Znamy również termin kolejnej konferencji. InternetBeta 2011 odbędzie się 14-16 września.
fot. w nagłówku - Piotr Kordyś, www.bluecherry.pl
Specjalizujemy się w marketingu efektywnościowym. Dzięki doświadczeniu naszych specjalistów tworzymy kampanie,...
Zobacz profil w katalogu firm »
Firma MENTAX powstała w 2005 roku. Posiadamy ponad 15-letnie doświadczenie w tworzeniu oprogramowania na...
Zobacz profil w katalogu firm »
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i...
Zobacz profil w katalogu firm »
Dlaczego założyłem Space Ads?
Poznaj historię Rafała Chojnackiego, założyciela agencji.
Słabe agencje i...
Zobacz profil w katalogu firm »
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie.
Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu,...
Zobacz profil w katalogu firm »
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe.
Świadczymy usługi związane z...
Zobacz profil w katalogu firm »
Moje subiektywne relacje:
http://plutecki.net/2010/09/internet-beta-2010-day-1/
http://plutecki.net/2010/09/internet-beta-2010-day-2/
http://plutecki.net/2010/09/internet-beta-2010-day-3/
Do zobaczenia za rok ;)
I jeszcze moja dosyć obszerna relacja z konferencji:
http://www.imagineblog.pl/podsumowanie-internetbeta-2010/
Było świetnie:)
Tegoroczna internetbeta była super!