Tyle osób kupiło dostęp do zamkniętej strony tygodnika. 500 internautów kupiło dostęp na rok.
Takie liczby podał wydawca Przekroju. Obejmują zarówno serwis, jak i aplikację na iPada. Jednocześnie aplikacja tygodnika pojawi się w Android Market, będzie dostępna na urządzenia oparte na systemie Android, w tym Samsung Galaxy Tab. Cały czas trwają również prace nad udoskonaleniem platformy.
Startuje również kampania promocyjna aplikacji Przekroju na iPada. Banery reklamowe będzie można zobaczyć na stronach Wirtualnej Polski, Onetu, Interii , w działach tematycznych portali koncentrujących się na filmie, kulturze i muzyce. Za planowanie kampanii i zakup powierzchni reklamowej odpowiedzialna jest agencja Brand Value.
Przekrój przeciera szlaki do płatnych treści innym wydawcom. Jako pierwszy w Polsce zdecydował się na tak radykalny krok i całkowite zamknięcie dostępu do treści w sieci. W płatnym serwisie Przekroju znajdują się między innymi seriale i multimedialne treści, w tym interaktywna krzyżówka. Po wykupieniu dostępu do aplikacji lub serwisu, internauci otrzymują również kod do lifestylowego miesięcznika Sukces.
To pierwsze oficjalne statystyki płatnego Przekroju. W marcu, gdy tygodnik wprowadził zmiany, eksperci byli jednak nastawieni dość sceptycznie. Na ocenę wyników trzeba jeszcze poczekać.
- Czas pokaże czy za 6 miesięcy przyjęty kierunek się sam obroni, czy właściciele wprowadzą kolejną zmianę - komentował Olgierd Cygan, CEO Digital One.
- Jako prekursor na rodzimym rynku, Przekrój ma szansę na zdobycie dla swojego modelu dostępu do swoich treści internetowych o wiele szerszego grona użytkowników niż będzie to możliwe w przypadku kolejnego wydawcy, który obierze podobną ścieżkę - mówił Piotr Ochocki, creative manager Biura Podróży Reklamy.
Pobierz ebook "Ebook: Ochrona firmy i jej danych przed cyberzagrożeniami"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
<blockquote>Przekrój ma szansę na zdobycie dla swojego modelu dostępu do swoich treści internetowych o wiele szerszego grona użytkowników niż będzie to możliwe w przypadku kolejnego wydawcy, który obierze podobną ścieżkę</blockquote><br /><br /> trochę się nie zgodzę, moim zdaniem liczy się treść, którą zaoferuje ten kolejny wydawca, jeżeli będzie lepsza, a koszt będzie podobny to migracja wydaje mi się naturalna
Zainspirowany tym newsem na szybko wyestymowałem jaki procent w zyskach z dotychczasowej sprzedaży papierowej wersji (według danych ZKDP za 02.2011) ma wersja na iPada. Wnioski z tego płyną następujące:<br /> -sprzedaż egzemplarzy na iPada stanowi ok. 4% wartości sprzedaży wydań drukowanych (przy założeniu, że sprzedaż \'papieru\' nie zmniejszyła się na skutek wprowadzonych zmian i \'odchudzenia\' tygodnika)<br /> -zupełnie inaczej rzecz się ma w przypadku prenumerat które w przypadku iPada stanowią ok. 20% wolumenu sprzedaży prenumeraty papierowej<br /> Zupełnie inna kwestia to przychody z tytułu reklam, na których tygodnik według mnie na razie stracił.