14.06.2017 / Biznes
 

Sare chce przejąć GG. Jaką wartość ma ta już zapomniana marka?

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
 

GG odeszło do lamusa i tak jak większość tkwiących tam reliktów, wspominamy go z sympatią, choć niekoniecznie byśmy do niego wrócili. Spółka Sare wierzy jednak, że w tej zapomnianej (kultowej?) marce tkwi jeszcze konkretna wartość. Konkretna, bo Sare za przejęcie komunikatora chce zapłacić 2,2 miliona złotych i - o dziwo - według niektórych ekspertów - niekoniecznie jest to wygórowana cena. 

Ryzykowne? Jeszcze jak! O ile Allegro nie ugięło się pod presją i zdecydowanie rozprawiło z globalną ofensywą eBaya, o tyle GG poległo i trudno przypuszczać, by mogło nawiązać jakąkolwiek walkę na przykład z Facebook Messengerem. Trudno też uwierzyć, że Sare taki właśnie ma plan, zwłaszcza, że możliwości jest o wiele więcej. 

Mamy precyzyjnie określone cele i założenia związane z rozwojem GG. Jako eksperci w dziedzinie poczty elektronicznej oraz e-mail marketingu, jesteśmy w stanie przewidzieć i zdefiniować trendy oraz następujące zmiany w tej dziedzinie. Dlatego ten komunikator idealnie wpisuje się w naszą strategię rozwoju, a tym samym uzupełni nasze portfolio usług. Dzięki temu nasi obecni i przyszli klienci będą mogli się spodziewać jeszcze szerszego, a jednocześnie bardziej zintegrowanego zakresu usług – dodaje Dariusz Piekarski.

Sare, która specjalizuje się e-mail marketingu, chce wykorzystać możliwości poczty GG, zintegrować ją z komunikatorem, potem zająć się jego rozwojem, a w efekcie - zaoferować zupełnie nową, kompleksową usługę. 

Co tym planach sądzą eksperci? Powrót GG jako ulubionego komunikatora Polaków raczej się według nich uda, ale eksperci wskazują, że bardziej niż o sam komunikator chodzić może o dane na temat użytkowników. A Sare będzie wiedziała, jak je wykorzystać. 

- (...) duża część klientów biznesowych, nie posiada własnej aplikacji mobilnej i nie może skorzystać z tej możliwości. Sare mając dostęp do GG, może zaoferować swoim klientom taką możliwość. Wystarczy, że kody śledzące dodane do aplikacji oraz strony www, zostaną zintegrowane z nadajnikami typu beacon lub Wi-Fi, aby liczba informacji, jaką posiadamy o poszczególnych konsumentach uległa zwielokrotnieniu - zauważa Tomasz Kufera, Digital Consultant, agencja KAMIKAZE. 

Dostęp do smartfonów użytkowników to dla spółki e-mail marketingowej kopalnia złota. Tym bardziej, że Sare - jak większość graczy - od dawna już zgodnie z obowiązującymi w e-commerce trendami stara się działać wielokanałowo. Problemem będzie oczywiście przekonanie użytkowników, by zainstalowali kolejną natywną aplikację, która będzie robiła z grubsza to samo, co wszystkie inne, ale być może problem ten nie jest tak wielki jak można by przypuszczać.

Wciąż bowiem jest spora grupa użytkowników, która z aplikacji korzysta, a może też, gdy umiejętnie rozegra się sentyment dzisiejszych 20- i 30-latków marka zostanie przypomniana szerszemu gronu? Choć to jednak - według Roberta Sosnowskiego - bardziej jednak potencjał na koszulki i gadżety...

 

Źródło: Interaktywnie.com

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ SZCZEGÓŁOWĄ OPINIĘ

EKSPERT
KOMENTARZ
Katarzyna Michalczyk

Katarzyna Michalczyk, Social Media Specialist, agencja Social Media London Style:

Zbudowanie silnej marki przydatnego i pożądanego narzędzia na bazie GG, który dzisiaj nieco przypomina komunikator randkowy, łatwe nie będzie.

62914_kufera-tomasz-kamikaze.jpg

Tomasz Kufera, Digital Consultant, agencja KAMIKAZE:

Ciekawym pomysłem na rozwój aplikacji, może być integracja z innymi komunikatorami. Możliwość rozmowy ze znajomymi jednocześnie na: WhatsAppie, Hangoutsach czy Messengerze, to na pewno byłby strzał w dziesiątkę.

62915_kolodziejczyk-robert-hyper-crew.jpg

Robert Kołodziejczyk, Managing Partner, hyperCREW:

Na wyczucie niemal w ciemno zakwalifikowalibyśmy GG do reliktów przeszłości, jednak nadal nie brak na rynku grup docelowych, które chętnie z niego korzystają (czy to do randkowania, czy do obsługi klienta w e-commerce etc.

Robert Sosnowski (fot. Biuro Podróży Reklamy)

Robert Sosnowski, dyrektor zarządzający Biuro Podróży Reklamy:

Obawiam się, że z GG ma potencjał w obszarze vintage. Ale to bardziej potencjał na koszulki, kubki czy torby, niż potencjał w obszarze high-tech.

 

Przejdź na kolejne strony artykułu:
1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: gadu-gadu, gg., sare


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • Digital We Digital We

  Wdrożenia, doradztwo, strategia, audyty, szkolenia, badania - internet i mobile. - serwisy i aplikacje internetowe...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • AdROI AdROI

  AdROI jest niezależną agencją marketingową skoncentrowaną na projektowaniu i realizacji wielokanałowych...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Digital We
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.