12.04.2017 / Biznes
 

Szafiarki, podróżnicy, vlogerzy, blogerzy... Jak zarabiają w internecie?

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
Barbara Chabior
 
fot. Rawpixel - Fotolia.com
fot. Rawpixel - Fotolia.com

Stwierdzenie, że stworzyli coś z niczego, nie byłoby prawdą. Czegoś potrzebowali, jako zaczynu: pasji, zainteresowań, wizji, ciekawości i chęci przygody. Z tej energii powstały ich własne, na wskroś nowoczesne, kieszonkowe biznesy: zapewniające utrzymanie, ale też żądające nieustannej uwagi.

Szafiarki, podróżnicy, kreatorzy mody, vlogerzy, blogerzy kulinarni, propagatorzy kultury, a nawet zwykli pasjonaci filozofowania na własny – i internetowy – użytek, to cała rzesza ludzi, którzy swoją wiedzę, myśli, spostrzeżenia i wrażenia zamieniają na chleb. Dzięki temu, że ich autorytet może wspierać sprzedaż. 

Serwis „Mleczne podróże” narodził się przypadkiem. Państwo Janiszewscy w 2010 roku wyruszyli w podróże na Maltę oraz do Maroka. Znajomi zadawali potem dziesiątki pytań chcąc poznać szczegóły związane z tymi wyprawami.

- Chcieli wiedzieć, jak było, jak tam dolecieliśmy, jak zorganizowaliśmy te wypady. Zamiast opowiadać ciągle to samo, postanowiłem opisać raz i zainteresowanym podsyłać linka. Gdy dopytywali, gdzie zdobyć niedrogie bilety na takie podróże, postanowiłem dorzucać linki do ciekawych promocji – opowiada Marcin Janiszewski. - Z czasem okazało się, że wpisy chętnie czytają nie tylko znajomi, ale i obce osoby. Przez kilka miesięcy nie przychodziło mi do głowy, że takie przedsięwzięcie może zapewniać przychody. Siedem lat temu niewiele się mówiło o programach partnerskich czy afiliacyjnych, teraz wiedza na ten temat jest na wyciągnięcie ręki. 

Na swoim blogu, którego mleczna nazwa wzięła się od pseudonimu Marcina – „Mleko” – którego geneza jest już trudne do odtworzenia, bowiem sięga czasów wczesnej podstawówki, zaczął z czasem pisać o ciekawych ofertach lotów, promocjach dla podróżujących. Zaczął w marcu, a pod koniec tego samego roku kończyła mu się umowa z pracodawcą. Zatrudniony był w sklepie z komputerami i laptopami. Musiał się zmierzyć z dylematem, czy pozostać w tej pracy czy poświęcić się bez reszty swojemu biznesowi.

- To nie była łatwa decyzja, ale widziałem, że doba mi się zaczęła kończyć – śmieje się. - Poświęcałem na serwis czas po pracy, ale już nie wyrabiałem. Postanowiłem zaryzykować. Nie wiedzieliśmy, w którą stronę to pójdzie, więc mieliśmy z żoną na ten czas przejściowy odłożona pulę środków, które miały nam pomóc przetrwać, gdyby coś nie wyszło. Ale, odpukać, wszystko zafunkcjonowało.

Dziś serwis odwdzięcza mu się za wkład pracy – stanowi źródło dochodów i pozwala żyć, przynajmniej tak, jak z dobrego etatu. 

- Jednak od etatowej roboty bardzo się różni: nie ma szans, by zawodową aktywność ograniczyć do biurowych godzin. Nieustannie trzeba być zaangażowanym, niemal całą dobę, nigdy nie kończy się pracy, nawet w weekendy i święta trzeba działać – opowiada Marcin.

Wszystko robi sam – pisze newsy, informacje – i jak mówi ogarnia marketing, pozyskuje partnerów, prowadzi rozmowy biznesowe. Nie wyklucza jednak, że w przyszłości zdecyduje się na zatrudnienie pracowników. Serwis się rozwija, korzysta z niego miesięcznie kilkaset tysięcy użytkowników. Wiele zależy od tego, jakie promocje serwują linie lotnicze. Ruch na stronie „Mlecznych podróży” ożywa przed wakacjami i długimi weekendami... Pełny tekst przeczytasz w raporcie Interaktywnie.com "Sieci afiliacyjne i programy partnerskie. Kompendium wiedzy o zarabianiu w internecie" [POBIERZ PLIK]

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: content marketing, programy partnerskie, sieci afiliacyjne


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
Digital We
6ix
ASPER SOFTWARE HOUSE
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.