
Podczas tej weryfikacji bank nie sprawdza co robi dany użytkownik, ale w jaki sposób to robi.
ING Bank Śląski wdrożył weryfikację behawioralną, czyli usługę polegającą na analizie zachowania klienta podczas korzystania z serwisu transakcyjnego. Utworzony dzięki temu profil użytkownika pozwala na wykrycie oszustwa w przypadku, gdy osoba nieuprawniona podejmie próbę wykonania transakcji.
Wprowadzona przez ING Bank Śląski weryfikacja behawioralna analizuje interakcje użytkownika z komputerem lub urządzeniem mobilnym. Chodzi o zachowanie, a konkretnie sposób poruszania kursorem myszy, jak również dynamikę korzystania z klawiatury. Projekt realizowany jest we współpracy z Centrum Bezpieczeństwa Cyfrowego.
Weryfikacja behawioralna, a prywatność
Podczas tej weryfikacji bank nie sprawdza co robi dany użytkownik, ale w jaki sposób to robi. Nie bada więc tego co użytkownik wpisuje na klawiaturze, lecz jak z niej korzysta. Ten zestaw cech pozwala zbudować unikalny, niezwykle trudny do podrobienia profil użytkownika. ING Bank Śląski buduje profil użytkownika tylko po zalogowaniu do Mojego ING i po każdym logowaniu porównuje zachowania. Będą zbierane i analizowane m.in. informacje o tym, jak szybko i często użytkownik klika w poszczególne klawisze na klawiaturze, jak przewija ekran, jak szybko i często klika myszką komputerową oraz jak trzyma urządzenie.
– Bezpieczeństwo w bankowości internetowej jest kluczowe dla klientów, dlatego stale rozwijamy mechanizmy wspierające bezpieczne bankowanie. Od kilku tygodni zapraszamy użytkowników Mojego ING, aby wyrazili zgodę na zbieranie danych przez bank, w ramach weryfikacji behawioralnej. Dzięki temu wkrótce będziemy mogli w dodatkowy sposób zabezpieczać wykonywane transakcje oraz dostęp do bankowości internetowej. W ten sposób będziemy przeciwdziałać podszywaniu się osób trzecich pod użytkowników Mojego ING – mówi Tomasz Chmielewski, Główny Ekspert DigitalEcosystem w ING Banku Śląskim.
Ekologiczna inicjatywa
Oprócz kwestii bezpieczeństwa, ING Bank Śląski poważnie podchodzi również do działań CSR. Przykładem takiej kampanii była darmowa jazda hulajnogą elektryczną. W ramach akcji „Hulaj bez spalin” zachęcał do skorzystania z 30 minut bezpłatnej jazdy pojazdami elektrycznymi blinkee.city - skuterami i hulajnogami.
Bank wówczas z tej okazji przygotował specjalną wersję spotu, w której zachęcał do hulania bez spalin. Marek Kondrat podsumował w nim: „O środowisko zadbasz wybierając elektryczny skuter lub hulajnogę. Teraz skorzystaj z 30 minut darmowej jazdy od ING. Hulajcie bez spalin”.
Na stronie kampanii powstała specjalna sekcja pod nazwą: „Hulaj z głową”. Znalazły się w niej wskazówki dot. bezpiecznego i rozważnego poruszania się skuterami, a szczególnie hulajnogami w przestrzeni miasta. Bank zachęca nie tylko do jeżdżenia elektrycznymi pojazdami, ale przede wszystkim do bezpiecznego jeżdżenia.
Pobierz ebook "Ranking Agencji Marketingowych 2025 roku i ebook z poradami o promocji w sieci"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Skorzystaj z kodu rabatowego redakcji Interaktywnie.com i zarejestruj taniej w Nazwa.pl swoją domenę. Aby …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Interaktywnie.com jako partner Cyber_Folks, jednego z wiodących dostawców rozwiań hostingowych w Polsce może zaoferować …
Zobacz profil w katalogu firm
»