W ciągu ostatniego pół roku na reklamę w sieci firmy wydały dokładnie 485 milionów złotych. To o 9 procent więcej, niż rok temu.
Infografiki w kilka minut mogą zdobyć ogromną popularność. Pomagają w tym media społecznościowe. Nie zastąpią raportów, ale uzupełniają je i w pigułce przedstawiają internautom dane, których nie chce im się czytać.
Byli pierwszą polską siecią, która umożliwiała kupienie reklamy każdemu za niewielkie pieniądze. Pomysł nie chwycił. AdTaily zostaje nad Wisłą, przyznając wprost, że globalnie się nie udało.
Idą trudne czasy dla niestandardowych form promocji i ten rynek może się kurczyć. Reklamodawcy boją się "agencji ambientowych".
Zdjęcia w sieci generują większe zaangażowanie użytkowników niż teksty. Dlaczego marketingowcy powinni to wykorzystać?
Internet nadal jest najszybciej rozwijającym się medium reklamowym. Ale telewizji w najbliższym czasie nie dogoni. W tym roku padnie kolejny rekord polskiego rynku reklamowego, a najwięcej pieniędzy reklamodawcy wydadzą podczas Euro 2012.
Mniejsza dynamika, ale wciąż wzrosty. Amerykańskie firmy wydadzą na działania w internecie 40 miliardów dolarów tylko w tym roku. W 2016 - o 22 miliardy więcej.
Uciekające krzyżyki, czy nagły, głośny dźwięk w reklamie internetowej to już przeszłość. Od stycznia nowy standard IAB ma ustalić również zasady zamieszczania bannerów online: mają mieć określoną wagę i wielkość.
O viralach, kampaniach za tysiąc dolarów i pieprzu w dużych firmach opowiada Dawid Szczepaniak, dyrektor kreatywny Pride&Glory Interactive, agencji roku według IAB Polska.
Dużo mniej jest rectangli oraz prerolli stosowanych w reklamie wideo.