Marketing automation za grosze? Poznaj trzy narzędzia zza oceanu

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
 
Jan Prószynski i Jan Szarras (fot. Rockon)
Jan Prószynski i Jan Szarras (fot. Rockon)

Wiele firm z sektora MSP twierdzi, że marketing automation nie jest dla nich, gdyż wymaga dużej inwestycji  na starcie.  Jest jednak kilka bezpłatnych rozwiązań, które warto przetestować, sprawdzić czy spełniają nasze oczekiwania i na ich podstawie podjąć decyzję o inwestycji w tego typu systemy. Wybraliśmy 3 narzędzia warte uwagi i (niewielkich) pieniędzy.

O marketing automation usłyszycie na targach, konferencjach, śniadaniach biznesowych, nie mówiąc już o słowie pisanym - strony internetowe, blogi czy prasa branżowa. To zdecydowanie jeden z najgorętszych trendów ostatnich lat, choć w praktyce z pełnych możliwości  kompleksowych systemów MA,  korzysta niewiele podmiotów na rynku. Swoją przygodę z marketing automation warto rozpocząć od: Active Campaign, Autopilot czy ThriveHive. Dlaczego? Wyjaśniamy poniżej.

Active Campaign

Naszą subiektywną listę top 3. najlepszych programów marketing automation za grosze otwiera Active Campaign. To proste narzędzie typu all in one, skupiające całą esencję MA na jednej platformie. Narzędzie integruje rozwiązania do e-mailingu, marketing automation oraz CRM. System jest skalowalny, prosty w obsłudze, a ceny rozpoczynają się już od 9 USD miesięcznie – wersja podstawowa do 3 użytkowników – a kończą na 149 USD za najwyższy pakiet, gwarantujący nielimitowaną liczbę userów. Jak w przypadku każdego narzędzia, pojawiają się też minusy. Użytkownicy nie są do końca usatysfakcjonowani z wyglądu templat’ów wiadomości mailowych. Pojawiają się też głosy o małej intuicyjności rozwiązania.

Autopilot

Numer 2 jest narzędziem równie popularnym i pozytywnie oceniany przez użytkowników, jak Active Campaign. Rozwiązanie posiada wbudowaną integrację z  takimi programami jak: SalesForce, Segment, Twilio, Slack, GoodData czy Zapier. To pozwala na łatwe korzystanie z wielu kanałów komunikacji: online, offline, mobile w tym email czy SMS. Niestety głównym  minusem platformy jest prędkość jej ładowania. Użytkownicy zwracają również uwagę na brak możliwości tworzenia formularzy czy landing page’y.  Autopilot plasuje się również najwyżej w naszym zestawieniu jeśli chodzi o koszty. Ceny rozpoczynają się do 680 USD/ miesięcznie, choć w tej kwocie mamy nawet do 50 tysięcy kontaktów.

ThriveHive

Narzędzie stworzone z myślą o potrzebach małego i średniego biznesu. ThriveHive posiada imponującą funkcjonalność, w tym: platformę marketingową, funkcję zarządzania kontaktami i leadami, tworzenie i wysyłkę wiadomości mailowych, kreator blogów i postów społecznościowych czy narzędzie do zarządzania reklamami m.in. Google AdWords. Dodatkowo użytkownik może liczyć na stałe wsparcie marketingowe (coaching). Platforma prezentuje się także atrakcyjnie cenowo. Podstawowy pakiet dostępny jest już od 30 USD/ miesięcznie. Użytkownicy zgłaszają pewne trudności przy formatowaniu tekstów wysyłek mailingowych, choć jak podkreślają, dzięki wsparciu opiekuna można  rozwiązać je stosunkowo sprawnie i szybko.

Jak rozpocząć swoja przygodę z marketing automation? Zdecydowanie polecamy na początek przetestowanie powyższych narzędzi -  po to aby zobaczyć, że nie gryzą. Ale należy pamiętać, że Marketing Automation to inwestycja, która zwraca się w dopiero w dłuższej perspektywie i tak należy do niej podchodzić. Jeśli jesteśmy zdecydowani lub szukamy bardziej zaawansowanych rozwiązań i już na wstępie potrzebujemy narzędzia “szytego na miarę” czy integrujace się z pozostałymi systemami w firmie - warto skorzystać z consultingu

 

Autorzy tekstu:

Jan Szarras CEO, Rockon - Specjalista w kwestiach nowych technologii, w branży digital od 2003 roku. Obecnie CEO Rockon - agencji technologicznej, tworzącej dedykowane narzędzia digitalowe i wdrażającej te dostępne już na rynku, które usprawniają procesy biznesowe.

Jan Prószyński, CMO Rockon - Konsultant ds. strategii komunikacji i brand design z 10 letnim doświadczeniem. Pracował między innymi dla Lotto, Grupy o2 czy Banku BGŻ.

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Komentarze (4)
Kamila Andruszczak
1. Kamila Andruszczak, 103.27.222.*, 20.04.2016 / 03:09
Warto polecić też route.to, to dosyć nowe narzędzie ale bardzo intuicyjne i niedrogie.
Aneta
2. Aneta, 188.146.194.*, 06.12.2017 / 21:57
Dodam do listy Mautic - komplenta platforma marketing automation na licencji Open Source. Szeroka funkcjonalność i możliwość inastalcji na własnym serwerze.
Aneta
3. Aneta, 188.146.194.*, 06.12.2017 / 21:59
Link do poradnika:
Kacper
4. Kacper, 89.64.34.*, 20.05.2018 / 21:05
U mnie bardzo dobrze sprawdza się wtyczka do wordpressa WooCommerce PlaySMS, którą używam do automatycznej wysyłki smsów do klientów sklepu internetowego.
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.