15.09.2015 / Felieton - Moje WWW / Mobile
 

Oto aplikacje, które zamienią twój smartfon w niezawodne narzędzie pracy

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
Marcin Piotrowski
 
Marcin Piotrowski
Marcin Piotrowski

W mojej pracy telefon to nie tylko urządzenie do prowadzenia rozmów - pisze specjalnie dla Interaktywnie.com Marcin Piotrowski, key account manager z agencji Gorilla - to także przydatne narzędzie do obsługi poczty, dokumentów, grafik czy poszukiwania informacji w sieci. Aby móc skutecznie pracować w różnych warunkach, oczekuję, że mój smartfon będzie niezawodny w każdej sytuacji. Jak o to dbam?

Przede wszystkim utrzymuję porządek

Do sprawnego wykonywania wielu zadań potrzebuję dedykowanych aplikacji. Każda potrzebna, a jednocześnie każda bezlitośnie konsumuje ograniczone zasoby telefonu i generuje wiele megabajtów danych. Z czasem stają się one niepotrzebnymi plikami, które zaśmiecają urządzenie i spowalniają jego pracę. Clean Master – za pomocą tej aplikacji usuwam je wszystkie. Używając jednego widgetu na pulpicie, jestem w stanie „odświeżyć” telefon w kilka sekund. Błyskawicznie zwalniam miejsce dla nowych danych i przygotowuję telefon do nowych zadań.

Aplikacja monitoruje także stan dostępnej pamięci operacyjnej, na bieżąco „rozchwytywanej” przez zainstalowane aplikacje. Przy pełnym jej wykorzystaniu urządzenie znacznie spowalnia, a dalsze korzystanie z niego jest po prostu irytujące. Clean Master pomaga automatycznie uwalniać nieużywane zasoby pamięci, gdy poziom jej wykorzystania jest bliski maksimum. Dzięki temu urządzenie jest zawsze gotowe do sprawnej obsługi kolejnych aplikacji. Przy intensywnym korzystaniu ze smartfona, taka pomoc bywa bezcenna. Pasjonatów optymalizacji ucieszy zapewne też komunikat o ilości uwolnionej pamięci, który pojawia się przy każdym odblokowaniu ekranu.

Mam zasoby, więc działam…  

Z efektywnie działającymi narzędziami przyjemniej się pracuje. Do obsługi poczty w usłudze Exchange wykorzystuję aplikację Nine. Dlaczego? Bo m.in. umożliwia ona personalizowanie akcji typu „swipe”, co usprawnia pracę z mailami. Przejrzysty interface pomaga łatwo wychwycić najistotniejsze informacje, natomiast automatyczne włączanie ciemnego motywu, nie wysila wzroku wieczorem.

Przy tworzeniu wiadomości używam klawiatury SwiftKey. Ta niepozorna apka nie tylko ułatwia pisanie na smartfonie, ale także uczy się mojego stylu, by inteligentnie przewidywać kolejne słowa. Niby niewiele, a cieszy.  

Proste zadania organizuję w Todoist, bo z innymi tego typu aplikacjami wygrywa prostotą i ergonomią użytkowania. Daje ona oczywiście możliwość pracy w grupie, działa w chmurze, a nawet synchronizuje się z kalendarzem. Najistotniejsze jest jednak to, że przejrzyście prezentuje zadania na najbliższe dni i pozwala sprawnie nimi zarządzać. W mojej ocenie jest bezkonkurencyjna.  

… i czuwam nad stanem baterii 

Moje codzienne zmagania na nic by się zdały bez dobrego źródła zasilania. Wiele z zainstalowanych aplikacji operuje w tle, ukradkiem konsumując baterię. Aby telefon przetrwał cały dzień, korzystam z Battery Doctor, która sprawnie zarządza poziomem wykorzystania baterii. Za każdym razem, gdy któraś z aplikacji „drenuje” baterię, otrzymuję powiadomienie i rekomendację optymalizacji jej zużycia. Jakkolwiek wiele aplikacji restartuje się i takie tymczasowe ich „zabijanie”  może przypominać nieco walkę z wiatrakami, to w efekcie, na koniec dnia, mogę zaoszczędzić nawet do kilku godzin „życia” baterii.

Ponadto, w Battery Doctor cenię sobie także powiadomienia o konieczności odłączenia urządzenia od ładowarki (zbyt długi proces ładowania wpływa negatywnie na kondycję baterii). Przydatna jest także opcja personalizacji trybów pracy, które umożliwiają m.in. ograniczenie aktywności smartfona w nocy. Dzięki niej powiadomienia i aktualizacje nie przeszkadzają mi podczas snu.

Z pewnością wiele innych aplikacji może zaoferować podobne funkcje. Być może nawet możecie zaproponować inne, które lepiej wpisują się w wasze indywidualne potrzeby. Jeśli jednak nie dokonaliście jeszcze wyboru, a macie taką potrzebę, mam nadzieję, że moje sugestie okażą się pomocne. 

 

Marcin Piotrowski, key account manager, Gorilla

 

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (1)
Janek I. - Rusty Sparks
1. Janek I. - Rusty Sparks, 89.73.136.*, 15.09.2015 / 22:57
A gdzie jest TurboScan, skanujący na szybko dokumenty na pdf? I wcale nie są słabej jakości. Jak trzeba komuś szybko podesłać skan podpisanej umowy, jest jak znalazł!

J.I.
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.