25.08.2015 / Felieton - Moje WWW / Mobile
 

Te aplikacje pozwolą ci ograniczyć czas spedzany w sieci i... pograć w węża

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
Grzegorz Chyliński
 

- Wakacje jeszcze trwają, dlatego też nie znajdziecie tu wielu  informacji o aplikacjach ułatwiających pracę - pisze Grzegorz Chyliński z sieci reklamowej adrino.pl - Zaczniemy nietypowo, bo z podróżą do przeszłości. A tam znajdziemy sentymentalną aplikacje snake 97. To odświeżony klasyk, czyli popularna na pierwszych telefonach Nokii gra w węża. Osoby posiadające kultowe dzisiaj telefony tego producenta takie jak Nokia 3210, 3310 czy 5110 znają tą grę doskonale. Być może dlatego, że to była najłatwej dostępna preinstalowana gra na ówczesne telefony.

snake 97 (Android, iOS)

Aplikacja pozwala nam sie przenieść w prehistoryczne czasy, czyli do roku 1997. Do wyboru mamy kilka modeli telefonów i ustawień prędkości. Wykonanie aplikacji sprawia, że jest godną polecenia  próbą przeniesienia dawnej legendy do dzisiejszego świata dotykowych telefonów. Aplikacja jest dostępna na trzy systemy operacyjne, ale zaskoczeniem może być fakt, że markecie Windowsa aplikacja kosztuje 4,5 PLN. Polecam, jeśli ktoś chce odbyć krótką, sentymentalną podróż.

checky (Android, iOS)

Kolejną aplikacją, nad którą zatrzymamy się chwilę jest Checky. Początkowo wydawało się, że nie zatrzymam jej na dłużej, ale stało się inaczej. To aplikacja, która ma zwrócić uwagę na to, jak często używasz smartfona. Funkcje są banalnie proste - zwyczajnie pokazuje, ile razy dziennie sprawdzasz telefon oraz umieszcza na mapie punkty związane z jego aktywnością.Niektórym koncepcja może wydać sie znajoma, ponieważ już wcześniej znana była aplikacja o nazwie Moment. Ta pierwsza śledziła jednak jedynie czas spędzony na użytkownaniu telefonu i pozwalała ustawić powiadomienia przypominające o ograniczeniach, tak aby motywować użytkownika do spędziania czasu poza siecią. Obie aplikacje pozwalają spojrzeć z innej perspektywy na to, jak korzystamy z urzadzeń mobilnych.

balanced - Goals & habits motivation (iOS)

Pozostając blisko tematu poprzedniej aplikacji, warto polecić kolejną, zdecydowanie bardziej rozbudowaną: Balanced - Goals & habits motivation for better life balance. To aplikacja wykorzystująca popularny w ostatnich latach slogan work-life balance.

Sama idea menadżerów zadań nie jest niczym odkrywczym, ale w tej aplikacji należy docenić świetnie wykonany interfejs oraz inspiracje do działań. Na wstępie aplikacja proponuje nam 50 pozytywnych działań i motywuje do znalezienia czasu na rzeczy małe, które - wbrew pozorom - mają duże znaczenie (wypicie szklanki wody, medytacja). Ważnym elementem jest skuteczność i elastyczność aplikacji, która nie ma zadania być dla Ciebie generałem, ale bardziej motywatorem, pozwalającym wyrabiać dobre nawyki.

BUCKiTDREAM (iOS)

Finalnie w okresie wakacji warto wspomnieć o aplikacji BUCKiTDREAM. Jest to stosunkowo nowa aplikacja, którą można określić jako społeczność spełniana marzeń (głównie tych podróżniczych). Intuicyjny interfejs aplikacii pozwala użytkownikom przesyłać swoje marzenia  zwizualizować je zdjęciem, tytułem, lokalizacją, datą czy budżetem i dosłownie dzielić się nimi ze światem. Świat ten zawiera innych marzycieli, a także kupców, którzy są w stanie aktywnie oferować promocje, rabaty, pakiety, stawki grupowe, które pomogą marzycielom w osiągnięciu przez nich celu. Ta aplikacja jest zabawną, innowacyjną i niezwykle prosta nową platforma łączącą social z commerce. Takie podejście może okazać się strzałem w dziesiątkę. Zobaczymy, co przyniesie czas, zwłaszcza po opublikowaniu appki w Google Play (obecnie dostępna jest jedynie w Appstore).

 

Grzegorz Chyliński, CEO, twórca i dyrektor zarządzający sieci reklamy mobilnej adrino. Z rynkiem mediów związany od 1999 roku. Zaczynał w grupie CR Media od współtworzenia projektu monitoringu wydatków reklamowych w radiu oraz był odpowiedzialny za współpracę w ramach konsorcjum monitoringu polskiej reklamy. Od 2005 roku zarządzał spółką technologiczną Sabela Media Polska/Internet Group zajmującą się techniczną obsługą kampanii reklamowych w internecie oraz dystrybucją rozwiązań adserwerowych. Od 2008 roku w GG Network odpowiedzialny za relaunch radia internetowego i funkcjonowanie obecnie największego radia w polskim internecie – OPEN.FM.

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (1)
Gosia :)
1. Gosia :), 5.172.252.*, 05.02.2016 / 20:04
Co słychać? ?? ;).tyle czasu minęło... G. S.
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.