8.07.2015 / Portale / Artykuły
 

Kafelkowe standardy, czyli jak eksperci oceniają nową stronę Money.pl

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 

Tak jak całą resztę podobnych serwisów, czyli dobrze, ale bez rewelacji. Po zmianach, które prawie rok temu zapoczątkowała Wirtualna Polska, znowu wszystkie polskie portale wyglądają niemal identycznie. Jest więc czytelnie, nowocześnie i... nudno.

Specjaliści, którzy dla Interaktywnie.com ocenili nowy layout serwisu nie mają wątpliwości, że zmiany były potrzebne. Nie tylko dlatego, że poprzednia wersja nieco się zestarzała, ale także dlatego, że serwis Money.pl w grudniu 2014 roku stał się częścią Grupy Wirtualna Polska. A ta nie kryła, że jednym z celów przebudowy było utrzymanie spójności pomiędzy poszczególnymi markami. Dlatego w nowej wersji serwisu wzmocniono crosslinkowania między witrynami ekonomicznymi wchodzącymi w jej skład – na stronie głównej portalu prezentowane są również wiadomości z Biztok.pl i WP Finanse.

- Projektując money.pl opieraliśmy się na wnioskach płynących z przebudowy strony głównej WP. Kierowaliśmy się dodatkowo utrzymaniem spójności z innymi markami Grupy. Spójność nie oznacza dla nas jednak nigdy jednakowości, więc Money.pl, jako serwis finansowy, posiada dedykowane rozwiązania i funkcjonalności właściwe dla jego charakteru. Chodzi tu zwłaszcza o wykresy spółek, indeksów, surowców czy walut, moduły eksperckie oraz dedykowane rozwiązania sprzedażowe – wyjaśniał Adam Plona, dyrektor Departamentu Rozwoju Produktu Grupy WP.

Podobieństwa pomiędzy stroną główna WP a Money.pl widoczne są na pierwszy rzut oka.

- Money.pl jako część Grupy Wirtualna Polska przejmuje w dużej mierze elementy szablonu strony głównej WP.pl. Jest to szczególnie widoczne w mechanice działania responsywności - dwa punkty łamania plus wersja mobilna - oraz charakterystycznych kafelkach z cieniowaniem od dołu - zaczyna Marcin Dominik Jabłoński z VML Poland, a Tomasz Mazurek z IMAGINE potwierdza: - Układ kafelkowy oparty na zdjęciach w dużej mierze bazuje na tym, co zostało zrobione przy przebudowie portalu WP.pl.

Wśród nielicznych mankamentów, jakie zauważają specjaliści, są niedopracowane podstrony na których wciąż królują pozostałości po starej wersji serwisu. - Tam nadal panuje bałagan, brakuje czytelnej struktury, a design nie współgra ze stroną główną - ocenia Aleksandra Marchocka z Peppermint.

Ogólnie jednak mamy powtórkę z rozrywki. Układ kafelkowy, duże zdjęcia, wyeksponowane menu i oczywiście RWD, które spisuje się nieźle. I to by było na tyle. O nowej wersji serwisu trudno napisać coś więcej, bo nie wyróżnia się ani szczególnie innowacyjnymi rozwiązaniami, ani też nie zalicza poważniejszych wpadek. Jest taka, jak można się było spodziewać, a że niektórzy specjaliści po największym polskim serwisie ekonomicznym w kraju spodziewali się czegoś więcej? Cóż...

Użytkownicy - a o nich przecież chodzi - na przestrzeni dziesięciu miesięcy (tyle minęło od redesignu WP.pl) zdążyli się pewnie przyzwyczaić do wszechobecnych kafelków i w Money.pl będą się czuli komfortowo. Jak w domu nawet, zakłądając (choć to pewnie śmiałe założenie), że grupa docelowa WP.pl i Money.pl w znacznej mierze się pokrywa.

 

Źródło: Interaktywnie.com

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ SZCZEGÓŁOWĄ OPINIĘ

EKSPERT
KOMENTARZ OCENA

Marcin Dominik Jabłoński, agencja VML Poland:

Metamorfoza serwisu Money.pl nie jest kompletna. Widać to szczególnie na stronach poszczególnych działów czy w wynikach wyszukiwania

 4.5


Katarzyna Baranowska, agencja Gorilla

Twórcy Money.pl odrobili pracę domową, jednak tylko na czwórkę. Poprawność to za mało, choć dobrze obrany kierunek napawa optymizmem.

 4

Tomasz Mazurek, agencja IMAGINE:

Układ kafelkowy oparty na zdjęciach w dużej mierze bazuje na tym co zostało zrobione przy przebudowie portalu WP.pl, czyli właściciela marki Money.pl.

4

Przemysław Półtorak, agencja LOWE Warsaw:

Na szczególną uwagę zasługuje nowy logotyp - bardziej nowoczesny i dobrze współgrający z pozostałymi elementami serwisu. Wszystko, co znajduje się poniżej, jest przewidywalne.

4


Roert Sosnowski, Biuro Podróży Reklamy:

Money.pl potrzebował odświeżenia i to jest krok we właściwą stronę choć może brakuje jakiegoś większego wyróżnika.

4

 

 Bartosz Sułkowski, DDB&tribal:

W tym momencie praktycznie wszystkie polskie serwisy wyglądają identycznie.
[Zobacz badanie eye tracker].

 

 4-

Aleksandra Marchocka, Peppermint:

Gorzej prezentują się podstrony. Na niektórych wciąż mamy starą wersję layoutu z małymi zdjęciami, natłokiem równoważnych tekstów i linków.

 

3

Radek Misiewicz, Bold Brand Commerce:

Twórcom wszystkich tego typów projektów brakuje nieco odwagi, by pójść o krok dalej. Nie wystarczy tylko zaprezentować treść w formie kafli ze zdjęciem i nagłówkiem.

 

3

Przejdź na kolejne strony artykułu:
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • APLAN MEDIA APLAN MEDIA

  Wiedza pochodzi z doświadczenia, natomiast intuicja z serca. Od ponad 9 lat łączymy wiedzę z intuicją oraz...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.