12.10.2017 / Kampanie / Trendy
 

YouTube to już must have. Zobacz, jak wykorzystać infuencerów w marketingu

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
Karolina Chojnowska
 
Karolina Chojnowska (fot. Talent Media)
Karolina Chojnowska (fot. Talent Media)

Z roku na rok my, marketerzy, zauważamy rosnące zainteresowanie vlogo- i blogosferą. YouTube to już nie tylko „dodatek” a must have. Internetowi twórcy urastają do rangi wpływowych gwiazd, które biorą udział w globalnych, wysokobudżetowych kampaniach znanych marek.  Jakie kampanie porywają widzów i zapadają nam w pamięć z udziałem influencerów?

Według badania przeprowadzonego przez Deloitte aż 2/3 populacji w Polsce korzysta z Internetu. Średnio spędzamy aż 6h godzin na konsumpcji internetu. Z YouTube sprawa jest nieco inna, bo jakby precyzyjnie przyjrzeć się danym i porównać go do telewizji, to czołowe stacje takie jak TVP, TVN czy Polsat wypadają niezwykle blado.

Miesięcznie ponad 17 mln Polaków odwiedza YouTube - większość z nich to osoby w wieku 15-40 lat. Popularność filmów na YouTube sprawił, że wśród celebrytów telewizyjnych pojawił się celebryta internetowy – i co najlepsze – ma ogromny wpływ na konsumenta, bowiem aż 53% konsumentów decyduje się na zakup produktu pod wpływem osoby, która publicznie poleci produkt lub zacznie się z nim utożsamiać. To stąd kojarzymy twórczynię kanału Red Lipstick Monster z lakierami hybrydowymi NeoNails czy gamerów z siecią komórkową Play.

Internauci uważają influencerów za osoby wiarygodne, a utożsamiają się z nimi zwłaszcza nastolatkowie, którzy sami coraz częściej realizują się na YouTube. Dzisiejszy boom na vlogowanie skutkuje jednak ogromną falą contentu, którego już dzisiaj nie jesteśmy w stanie przyswoić. No właśnie, jak więc trafić z influencer marketingiem tak, aby nasze treści się przebiły?

Warto uczyć się od najlepszych:

Liczy się przede wszystkim dobry scenariusz, odpowiednio dobrany twórca (nie - nie ten, który ma największe zasięgi, tylko ten, który pasuje do naszej stratagii) i przemyślane kanały komunikacji. Twórca powinien mieć też realny wpływ na to, co jest przygotowywane i w jakiej formie trafi to do odbiorcy, którego zna najlepiej.

Długofalowa współpraca z influencerem przełoży się na zwiększenie świadomość i rozpoznawalność marki wśród jego widzów, a dzięki emocjonalnej relacji na linii odbiorca - influencer - marka, możemy także liczyć na ich większe niż wywołane np. reklamą telewizyjną  czy radiową, zaangażowanie.

Influencer marketing to z pewnością nie jest chwilowa moda, na rynku jest jednak wyścig i planując kampanie z youtuberami, trzeba być na bieżąco. Przykładów przemyślanych realizacji nie brakuje, a z każdą chwilę pojawiają się nowe.

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (1)
Paulina
1. Paulina, 84.10.101.*, 12.10.2017 / 08:34
Influencerzy, blogerzy, vlogerzy mogą też wziąć sprawy w swoje ręce i pozostać niezależnymi w swoich wyborach korzystając na przykład z afiliacji. Oto przykład blogera w branży elektronicznej - http://https://blog.convertiser.pl/2017/09/afiliacja-case-study/
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.